Друк

Ринок облігацій України: стриманий оптимізм

20.12.2010
Попередні підсумки 2010 року свідчать про пожвавлення ринку облігацій. Зростання інвестиційної активності у другому півріччі поточного року дозволяє говорити про поступове подолання кризових явищ і очікуване закріплення позитивних змін у 2011 р.

Активізація ринку відбулася у другому півріччі поточного року. Якщо в першому півріччі загальна кількість зареєстрованих випусків лише трохи перевищила 1 млрд. грн., то вже в липні-вересні обсяг склав 2,6 млрд. грн. У четвертому кварталі поточного року тенденція до зростання реєстрації обсягів облігацій збереглася (в той час як в останньому кварталі 2009 р. кількість емісій різко скоротилася). Цілий ряд емітентів заявив про свою готовність вийти на ринок в 2011 р.

Як відзначає директор ІВІ-Rating Григорій Перерва, зростання активності зумовлено низкою факторів, основними з яких є наступні: стабілізація економічної ситуації, покращення ліквідності банківської сфери, наявність потреби в інвестиціях у підприємств при збереженні високого ступеня кредитного навантаження. Покращення міжнародних кредитних рейтингів України і відновлення співпраці з Міжнародним валютним фондом, що підвищило інтерес до України з боку іноземних інвесторів.

На думку ІВІ-Rating, у 2011 р. загальний обсяг випусків істотно збільшився, очевидно, перекривши не тільки показники поточного року, але і перевищивши 2009 р. (близько 10 млрд. грн.). Слід очікувати повернення на даний ринок банків і страхових компаній, тенденція до чого намітилася вже в кінці 2010 р., зростання числа емітентів у корпоративній сфері, в першу чергу, в торгівлі, будівництві та промисловості. Стримуючим фактором для розвитку ринку як і раніше залишається загроза другої хвилі кризи, уповільнення темпів відновлення економіки і можлива політична нестабільність.
 
Григорій Перерва
Директор IBI-Rating

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua