Друк

IBI-Rating оцінює кредитоспроможність підприємств залізничного транспорту як високу

03.11.2011
IBI-Rating оцінило як високу кредитоспроможність підприємств залізничного транспорту – емітентів облігацій загальною сумою 1,8 млрд. грн. строком на три роки: Придніпровська залізниця, Південно-Західна залізниця, Донецька залізниця, Південна залізниця, Одеська залізниця і Львівська залізниця. У той же час рівень кредитоспроможності чутливий до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов в нашій країні. Рейтингова оцінка проводилася у порівнянні з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами.

За підсумками оцінки, перерахованим вище підприємствам і емітованим ними цінним паперам були присвоєні кредитні рейтинги за Національною рейтинговою шкалою інвестиційного рівня категорії uaA. На сьогоднішній день це одна з найвищих рейтингових оцінок серед підприємств корпоративної сфери.

Основними факторами, врахованими при визначенні кредитних рейтингів, стали, зокрема: входження підприємств до складу Державної адміністрації залізничного транспорту України (Укрзалізниця) – монополіста у сфері залізничних перевезень України; поліпшення показників ефективності діяльності компаній в останні роки; прийнятне боргове навантаження при очікуваному збільшенні довгострокових зобов'язань; підтримка реформування галузі з боку держави.

На думку директора IBI-Rating Григорія Перерви, внесення ряду змін до Державної програми реформування залізничного транспорту, що відбулося днями, повинно також позитивно вплинути на здатність підприємств розраховуватися за своїми зобов'язаннями. У той же час рейтингове агентство поки не планує переглядати присвоєні кредитні рейтинги, враховуючи довгостроковий характер даної Програми і відкладений ефект від її реалізації.

Григорій Перерва
Директор IBI-Rating

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua