Друк

IBI-Rating: кредитоспроможність Укрзалізниці залишиться високою навіть в разі залучення нових позик

30.01.2012
IBI-Rating не бачить причин для перегляду кредитних рейтингів підприємств, що входять до складу Укрзалізниці, у разі залучення ними в 2012 р. запозичень на світових фінансових ринках загальним обсягом більше 1 млрд. дол. США. Підставами для цього є: збалансований графік платежів за залученими кредитами, стабільний попит на послуги залізничного транспорту, висока рентабельність операційної діяльності підприємств і очікувана оптимізація політики тарифоутворення.

За рахунок розміщення єврооблігацій на 1 млрд. дол. США, як і раніше в ході випуску внутрішніх облігацій, Укрзалізниця повинна залучити кошти для фінансування програми оновлення основних фондів (в першу чергу – рухомого складу). Як вважає Григорій Перерва, частина коштів може бути спрямована на погашення раніше залучених кредитів, що дозволить знизити сумарне боргове навантаження.

На думку IBI-Rating, намічений перегляд діючої системи тарифоутворення в системі перевезень залізничним транспортом сприятиме поліпшенню прибутковості підприємств, оскільки передбачає підвищення тарифів на перевезення нерентабельних або низькорентабельних вантажів. Крім того, підвищення прозорості діяльності Укрзалізниці, нерозривно пов'язане з залученням коштів на міжнародних фінансових ринках, має знизити вартість фінансування, а структурні зміни в галузі – залучити додаткові інвестиції.

Більш повна інформація про кредитоспроможність підприємств Укрзалізниці буде підготовлена рейтинговим агентством по завершенні планового оновлення кредитних рейтингів на підставі інформації про результати 2011 р. і плани на середньострокову перспективу. Рейтингове агентство очікує підтвердження своїх попередніх оцінок про збереження в прийнятних межах боргового навантаження Емітентів – довгострокова структура запозичень і очікувані умови виплат повинні дозволити своєчасно і в повному обсязі здійснювати виконання взятих на себе зобов'язань.

Григорій Перерва
Директор IBI-Rating

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua