Приватизація об’єктів державної власності матиме обмежений вплив на доходи держбюджету в 2016-2017 рр.

За 7 місяців 2016 року надходження від приватизації об'єктів державної власності склали 58,8 млн. грн., або 4,6% планового показника за вказаний період.

З огляду на анонсовану продаж кілька великих об'єктів держвласності, дохід від приватизації в поточному році може значно збільшитись, хоча навряд чи буде достатнім для покриття бюджетного дефіциту (85,2 млрд. грн. - відкоригований плановий показник на 2016 рік). Останній, як і раніше, уряд планує фінансувати за рахунок прямих боргів та інструментів ринку капіталу.

На думку Рейтингового агентства «ІВІ-Rating», через низьку інвестиційну привабливість економіки України і загального здешевлення активів в реальному секторі (як в гривневому, так і в доларовому еквіваленті), неподаткові надходження (в т. ч. дохід від приватизації) навряд чи будуть отримані в планованому обсязі, а їх вплив на ліквідність бюджету буде обмеженим. Крім того, агентство не виключає збільшення навантаження на бюджет в зв'язку з можливим випуском боргових зобов'язань (поза планом) в рамках можливої до- / рекапіталізації окремих банків, а також фінансової допомоги держустановам (ПФУ, ФГВФО) в 2016-2017 рр.

У проекті бюджету України на 2017 рік заплановані надходження від приватизації об'єктів державної власності в розмірі 17,1 млрд. грн. (похідні бюджетні витрати - 20 млн. грн.) При загальних доходах бюджету - 876,9 млрд. грн. Загальні доходи бюджету за 7 місяців 2016 року склали 301,3 млрд. грн., або 49,4% відкоригованого планового показника на 2016 рік; дефіцит бюджету в зазначеному періоді склав 49,94 млрд. грн.