Друк

КМДА ініціює створення інформресурсу про недобросовісних забудовників Києва

06.02.2015
КМДА ініціює створення інформресурсу про недобросовісних забудовників КиєваКиївська влада має намір створити інформаційний ресурс з даними про сумлінних або проблемних забудовників, що дозволить киянам отримувати об'єктивну інформацію про будкомпанії і не стати жертвами афер у сфері нерухомості.

Як повідомила Київська міська державна адміністрація (КМДА), з відповідною ініціативою виступив заступник голови КМДА Павло Рябікін.

"Звертаюся до киян з проханням взяти активну участь в цій ідеї і відповісти на кілька запитань: яким повинен бути ресурс - окремий сайт або розділ на офіційному сайті КМДА, і яка інформація про забудовника повинна на ньому розміщуватимуться?", - цитується в повідомленні П. Рябікін .

Згідно з повідомленням, свої пропозиції кияни можуть направляти в Контактний центр Києва.

Як повідомлялося з посиланням на Конфедерацію будівельників України (КСУ), на 14 травня 2014 року на підставі інформації Всеукраїнської громадської організації (ВГО) "Асоціація допомоги постраждалим інвесторам" і звернень постраждалих громадян в список недобросовісних компаній будівельної галузі внесені 62 забудовники, а в список проблемних об'єктів - 62 житлових комплекси, при цьому більшість проблемних об'єктів знаходяться в Києві.

КСУ спільно з рейтинговим агентством IBI-Rating (Київ) з метою відновлення довіри вітчизняних інвесторів до будівельної галузі та підвищення її інвестиційної привабливості серед міжнародних компаній підписали меморандум про співпрацю у створенні з 1 квітня 2014 року рейтингу надійності житлових комплексів і будівельних компаній.

ВГО "Асоціація допомоги постраждалим інвесторам" має право "вето" на присвоєння рейтингових рівнів об'єктам та будкомпаніям. Організація як представник інвесторів при оцінці будкомпаній керується п'ятьма критеріями: відкритість перед інвесторами, чесність, порядність, професіоналізм і рівність при співпраці.

За даними ініціаторів створення Рейтингу надійності житлових комплексів, його шкала буде включати три рівня надійності: I - відмінна, II - висока і III - помірна.

При формуванні рейтингу проводиться аналіз даних про забудовника і генерального підрядника, аналіз інформації та дозвільної документації по проекту, фінансові дані щодо реалізованого проекту.

Читайте статтю на Finance.ua (за матеріалами Інтерфакс-Україна)

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua