Друк

Як може вплинути виконання вимог МВФ на банківську систему

23.11.2010
Національний банк України, в рамках виконання вимог МВФ, планує скасувати постанову №109 про формування резервів за валютними позиками в національній валюті. Цим він розраховує, з одного боку, підвищити попит на валюту, що на руку регулятору при отриманні чергового траншу МВФ, з іншого – досягти зниження курсової волатильності на валютному ринку. Можна припустити, що все це регулятор намагається зробити, в першу чергу, за рахунок іноземних банків, оскільки саме у них значний обсяг проблемних кредитів у валюті.

Як зазначає Григорій Перерва, на даний момент банкам з іноземним капіталом належить більше 50% кредитного портфеля всієї банківської системи, з якого більше половини видано у валюті. Прострочені кредити банківської системи України складають близько 12%, а сформовані резерви – 115,1 млрд. грн., з них більше половини сформовано іноземними банками під валютні позики. Тому попит на валюту, в першу чергу, буде з боку банків, у яких переважає валютний кредитний портфель.

На думку IBI-Rating, такі дії НБУ в короткостроковій перспективі дозволять регулятору вирішити ряд нагальних проблем. Однак у більш віддаленій перспективі це може підштовхнути до припинення фінансування іноземними банками своїх "дочок" або ж до відходу з українського ринку ряду зарубіжних інвесторів, які не звикли до настільки частих змін правил гри.

Григорій Перерва
Директор IBI-Rating

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua