Друк

Держбюджет 2014 - перший млинець не грудкою

17.09.2013
Відповідно до законодавства уряд щорічно подає до Верховної Ради проект закону про держбюджет на наступний рік не пізніше 15 вересня поточного року. Прийняти його фінальну версію розраховують вже до кінця листопада.

На минулому тижні, 11 вересня, Кабмін схвалив проект держбюджету-2014 із зростанням ВВП в 3% ( до 1,69 трлн. Грн.. ) , інфляцією - 8% і дефіцитом 2,7% ( 47,5 млрд. грн..). Крім того, очікується, що держборг до ВВП складе приблизно 32-32,5%. За словами першого заступника голови Адміністрації Президента Ірини Акімової, такі цифри відповідають прогнозним показникам, які дають міжнародні фінансові організації, і навіть після розгляду в Раді вони навряд чи зміняться. 14 вересня документ був зареєстрований у парламенті.

Однак вже 16 вересня уряд ухвалив рішення відкликати проект бюджету. Такі дії Кабміну цілком з'ясовні - цієї осені нашу країну чекає низка важливих подій як політичних, так і економічних. У листопаді з великою часткою ймовірності може бути підписано Угоду про асоціацію та створення зони вільної торгівлі з ЄС. Крім того, до кінця року може бути досягнута домовленість з МВФ про новий кредит. Та й у парламенті в даний час знаходиться ряд законопроектів, які в разі прийняття також вплинуть на дохідну частину майбутнього бюджету.

Читайте коментар начальник відділу рейтингів корпоративного сектора IBI-Rating Ігоря Дикого для "Свободной прессы".

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua