Друк

Якщо Україна бере в борг, то повинна знати, навіщо вона це робить

02.12.2010
Головний ризик для України становить не зростання її державного боргу, а непрозорість цілей його залучення. Саме на цьому варто акцентувати увагу, оцінюючи ступінь впливу на майбутній розвиток нашої держави політики запозичення.

Сукупний державний борг, який складає менше 40% ВВП країни - це не критичний показник для економіки, вважає директор IBI-Rating Григорій Перерва, хоча така боргове навантаження і є однією з найбільш високих в СНД. У країнах Центральної та Східної Європи - членах Євросоюзу - співвідношення державного боргу до ВВП становить близько 60%, у Західній Європі та Америці цей показник ще вищий.

На думку IBI-Rating, в першу чергу, слід звернути увагу на структуру державного боргу, графік його обслуговування та погашення і завдання, які повинні бути вирішені за рахунок залучених коштів. Саме відсутність у України чіткої програми запозичень, яка б визначала базові параметри боргу, мети його залучення та очікувані вигоди змушує поставити під сумнів доцільність останніх позик.

Григорій Перерва
Директор IBI-Rating

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua