Друк

Ампутація від купюр

09.09.2013
Обмеживши готівкові розрахунки сумою 150 тис. гривень, Нацбанк разом з Міндоходів готуються до тотального контролю доходів і витрат українців.

Небажання українців переходити на безготівкові розрахунки добровільно призвело до того, що Національний банк вирішив відучити громадян від кеша примусово. З 1 вересня набула чинності постанова Нацбанку №210, згідно з якою розмір платежу при готівковому розрахунку між фізичною особою та підприємством (підприємцем) за товари (роботи, послуги) не повинен перевищувати 150 тис. гривень. Крім того, фізичні особи між собою за договорами купівлі-продажу, які вимагають нотаріального посвідчення, також не зможуть розраховуватися кешем, якщо сума операції буде більша 150 тис. гривень. Обмеження для розрахунків між юридичними особами та підприємцями ще нижче: не більше десяти тисяч гривень готівкою на день.

І хоча юристи запевняють, що введені обмеження цілком можливо обійти, тепер заощадження громадян опиняться під наглядом не тільки НБУ, але й податкової служби. І приховувати свої доходи стане набагато важче. Тим більше Нацбанк уже натякнув, що планка в 150 тис. - тимчасова і буде знижуватися.

Читайте коментар Ганни Апостолової, начальника відділу рейтингів фінансової сфери, в журналі ‘‘Експерт’‘ №34(401) від 09.09.2013.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua