Друк

Визначено кредитний рейтинг випуску відсоткових облігацій ДП "Донецька залізниця" серій F-Q на рівні uaA

17.03.2014
IBI-Rating повідомляє про визначення довгострокового кредитного рейтингу відсоткових забезпечених облігацій ДП "Донецька залізниця" серій F-Q загальним обсягом випуску 580 млн. грн. на рівні uaА, прогноз "у розвитку". Виконання зобов’язань за облігаціями щодо їх погашення та/або викупу забезпечено поручительством ДП "Придніпровська залізниця", ДТГО "Південно-Західна залізниця", ДТГО "Львівська залізниця", ДП "Одеська залізниця" та ДП "Південна залізниця".

ДП "Донецька залізниця" є природним монополістом з залізничних транспортних перевезень на території Донецької, Луганської області та окремих регіонів Дніпропетровської, Харківської, Запорізької областей, його діяльність залежить від державного регулювання галузі. На кінець вересня 2013 року ДП "Донецька залізниця" мало прийнятне боргове навантаження, а структура портфеля боргових зобов’язань за строками до погашення була кращою, ніж на початок 2013 року. Наявність значного обсягу боргових зобов’язань в іноземній валюті на фоні девальвації гривні посилює валютний ризик, який може призвести до зростання боргового навантаження. Емітент демонструє досить ефективну діяльність – за підсумками 9 міс. 2013 року чистий прибуток склав 3,7 млн. грн., рентабельність EBITDA – 19%. Емітент має потребу у значних капіталовкладеннях в оновлення основних засобів, у т.ч. за рахунок позикового капіталу.

Прогноз кредитного рейтингу "у розвитку" відображає невизначеність стосовно політичної та економічної ситуації в Україні, у т.ч. перспектив відновлення ділової активності та обсягів промислового виробництва, які напряму впливають на показники діяльності транспортної системи. Прогноз вказує на можливість перегляду рейтингу в разі нівелювання або реалізації зазначених ризиків.

Позитивно на рівень кредитного рейтингу боргового інструменту можуть вплинути: модернізація інфраструктури і рухомого складу за одночасного підвищення показників ефективності діяльності та прибутковості. Негативно на рівень кредитного рейтингу боргового інструменту можуть вплинути: невиконання боргових зобов’язань, суттєве зростання боргового навантаження, у т.ч. внаслідок реалізації девальваційних очікувань за умови збереження значного обсягу валютних зобов’язань, зниження показників ефективності діяльності, погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ДП "Донецька залізниця", в тому числі: фінансова звітність за 2010-2012 рр. та 9 міс. 2013 року, параметри випуску облігацій серій F-Q, довідкова інформація про діяльність ДП "Донецька залізниця", інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua