Друк

У січні банки, які мають кредитний рейтинг від IBI-Rating, продемонстрували приріст депозитного портфеля

06.02.2014
Погіршення економічної ситуації в країні на тлі збереження політичного конфлікту вплинуло на рішення Національного рейтингового агентства "IBI-Rating" моніторити на регулярній основі ситуацію в банківській сфері та інформувати ринок про отримані результати. Результати дослідження за підсумками чотирьох перших тижнів січня (на 27.01.14) показали наявність ресурсів у банківській системі, що дозволяють протистояти поточній ситуації.

Всього було проаналізовано 23 банки, кредитні рейтинги яких підтримує IBI-Rating (список банків представлений на сайті агентства). Основна увага була приділена зміні депозитного портфеля банків і високоліквідних активів. IBI-Rating констатує, що в січні загальний приріст високоліквідних коштів по цих банках склав 25% (більше 4 млрд. грн.). Кошти клієнтів за цей же період зросли на 2,6% (на 1,77 млрд. грн.). Збільшилися і депозити населення, проте мав місце деякий відтік з депозитів юридичних осіб (по ряду банків він був запланований раніше).

Серед банків, які продемонстрували позитивну динаміку зростання за депозитами, можна виділити банк Михайлівський: приріст коштів населення - на 23,5% - і в цілому зростання портфеля залучених коштів на 36,2%. Крім нього істотне збільшення вкладів спостерігалося по наступним банкам: Грін Банк (на 1,71% і 30,34% відповідно), Єврогазбанк (на 1,34% і 7,59%), Профін Банк (на 18,44% і 1,86%).

Найбільше зростання високоліквідних активів спостерігалось в наступних банках: Альпарі Банк (368,2% або 2,38 млн. грн.), Дельта Банк (47,9% або 4,15 млрд. грн.) і Грін Банк (47,2% або 94,76 млн. грн.). Приріст був забезпечений не тільки за рахунок залучення нових вкладів, а й за рахунок додаткової підтримки у вигляді коштів власників.

Отримані дані дозволяють припустити, що переважна більшість банків, які аналізувалися, зуміли підготуватися і своєчасно відреагувати на поточну ситуацію, вживаючи необхідні заходи. Можна виділити і ряд дій регулятора. Зокрема НБУ активно акумулював вільні кошти на банківському ринку, щоб у разі погіршення ліквідності в системі мати можливість підтримати ліквідність банків за рахунок мобілізованих ресурсів. Завдяки цьому на сьогоднішній день банківська система України не відчуває гривневого дефіциту і має певний запас міцності на випадок погіршення загальної ситуації в країні та економіці. Слід зазначити, що жоден з банків, що є клієнтом IBI-Rating, до НБУ за коштами рефінансування не звертався, тим самим демонструючи здатність самостійно протистояти несприятливому впливу зовнішнього середовища.

Збереження нестабільності в економіці обумовлює подальший посилений контроль з боку IBI-Rating показників діяльності своїх клієнтів з метою забезпечення оперативного та своєчасного реагування на можливі зміни їх фінансового стану.

Додатково Ви можете ознайомитись з показниками банків-клієнтів IBI-Rating, що надали згоду на публікацію, за період 01.01.14-27.01.14

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua