Друк

Страховий ринок України в 2012 р.: тенденції та прогнози на 2013 рік

29.05.2013

IBI-Rating оприлюднило аналітичний огляд "Страховий ринок України в 2012 р.: тенденції та прогнози на 2013 рік". У рамках даного огляду представлено аналіз тенденцій, наявних на вітчизняному ринку страхування в 2012 році, а також ключових факторів та обставин, що вплинули на їхній розвиток.

Хоча за підсумками 2012 року активи страхових компаній і продемонстрували зростання, однак ділова активність на ринку суттєво знизилася порівняно з попередніми періодами. Основними обставинами, які призвели до скорочення темпів розвитку, були: скорочення темпів економічного розвитку країни, нестабільна динаміка банківського ринку, який був одним з найбільш ефективних каналів продажів страхових продуктів, а також зниження рівня довіри з боку страхувальників. Останнє було викликано погіршенням якості послуг, що надаються, зокрема процедур врегулювання страхових випадків, а також недостатністю нагляду за діяльністю страховиків з боку регулюючих органів.

Результати дослідження вітчизняного ринку страхування в 2012 році дозволяють IBI-Rating прогнозувати розвиток наступних тенденцій: низькі показники розвитку ринку; збереження значної кореляції в динаміці страхового ринку з процесами, що відбуваються в банківській системі; збереження високих показників концентрації за основними видами страхування; подальше загострення конкуренції на ринку, яке буде підштовхувати страховиків до оптимізації внутрішніх процесів і пошуку нових продуктів.

З повною версією огляду "Страховий ринок України в 2012 р.: тенденції та прогнози на 2013 рік" можна ознайомитись в розділі Аналітика на сайті www.ibi.com.ua.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua