Друк

Рейтингове агентство «IBI-Rating» підтвердило кредитний рейтинг м. Черкаси на рівні uaВВВ

17.06.2016
Незалежне уповноважене Рейтингове агентство «IBI-Rating» повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу м. Черкаси на рівні uaВВВ, прогноз «стабільний» та призупинення кредитного рейтингу випуску облігацій серії В Черкаської міської ради у зв‘язку із їх достроковим викупом та початком погашенням.

Кредитний рейтинг м. Черкаси відображає його значення як регіонального центру, диверсифікацію економічного комплексу міста, що сприяє швидкому відновленню джерел наповнення доходної частини бюджету міста, а також його зростанню.

Черкасам притаманні високі показники соціально-економічного розвитку, деякі з них перевищують середні показники по Україні на душу населення (реалізація промислової продукції, роздрібний товарооборот). Відмічається помірний рівень бюджетної забезпеченості міста, високі показники ліквідності та показники консолідованого боргового навантаження. Консолідований борг Черкаської міської ради переважно сформований зобов‘язаннями за гарантіями за кредитами МФО, наданими комунальним підприємствам в іноземній валюті, що робить бюджет міста чутливим до валютних коливань.

Позитивно на кредитний рейтинг міста можуть вплинути: зростання доходної частини бюджету Черкаси та покращення більшості показників соціально-економічного розвитку в розрахунку на одного мешканця міста. Негативно на кредитний рейтинг міста можуть вплинути: погіршення показників виконання доходів бюджету, зниження ліквідності, суттєве зростання боргових зобов’язань, погіршення ситуації на ринку запозичень або обмеження доступу до нього муніципальних утворень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Черкаси, у тому числі: показники соціально-економічного розвитку, матеріали статистичних бюлетенів; річна казначейська звітність, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Муніципальний департамент.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua