Друк

Рейтингове агентство IBI-Rating підтвердило кредитні рейтинги трьох залізниць та їх облігацій

13.10.2015
IBI-Rating повідомляє про оновлення кредитних рейтингів трьох українських залізниць та їх відсоткових облігацій:
 
  • довгостроковий кредитний рейтинг ДТГО «Львівська залізниця» та випусків процентних облігацій серій D-G (загальний номінальний обсяг - 200 млн. грн.) і серій H-L (680 млн. грн.) підтверджено на рівні uaC, прогноз «у розвитку».
  • довгостроковий кредитний рейтинг ДТГО «Південно-Західна залізниця» та випусків процентних облігацій серій G-M (загальний номінальний обсяг - 320 млн. грн.) і серій N, O (650 млн. грн.) підтверджено на рівні uaC, прогноз «у розвитку».
  • довгостроковий кредитний рейтинг ДП «Південна залізниця» і випусків процентних облігацій серії C (номінальний обсяг - 330 млн. грн.), серій D-G (220 млн. грн.) і серій H-M (890 млн. грн.) підтверджено на рівні uaC, прогноз «у розвитку».

Кредитні рейтинги також були збережені у Контрольному списку рейтингів. Підтвердження кредитних рейтингів зумовлено продовженням процесу реструктуризації частини боргових зобов’язань підприємств, а також наявністю простроченої заборгованості з погашення низки кредитів, що було підставою для зниження рейтингів у травні 2015 року. При цьому Емітенти своєчасно і у повному обсязі здійснюють обслуговування облігаційних позик стосовно сплати відсоткового доходу. За інформацією Укрзалізниці, наразі від основних кредиторів отримано принципову згоду на реструктуризацію переважної частини внутрішнього боргу, що підлягає реструктуризації.

Подальший перегляд кредитних рейтингів та виведення їх з Контрольного списку рейтингів буде залежати від успішності переговорів щодо реструктуризації, стану обслуговування боргових зобов’язань, а також від результатів фінансово-господарської діяльності Емітентів за підсумками 2015 року.

Чистий дохід за 6 міс. 2015 року ДТГО «Львівська залізниця» склав 5 318,9 млн. грн., що на 50,4% більше, ніж за аналогічний період попереднього року, ДТГО «Південно-Західна залізниця» - 6 418,3 млн. грн., що на 37,6% більше, порівняно з аналогічним періодом попереднього року, та ДП «Південна залізниця» - 4 689,2 млн. грн., що на 41% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. Зростання відбулося за рахунок збільшення доходів від вантажних та пасажирських перевезень, завдяки підвищенню тарифів, що відбулись у І півріччі 2015 року, а також доходів від допоміжної діяльності. Слід зазначити, що за аналізований період діяльність Емітентів була прибутковою.

Позитивно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: завершення процесу реструктуризації боргів; зростання фінансових результатів та підвищення показників ефективності діяльності; зниження боргового навантаження; модернізація інфраструктури і рухомого складу. Негативно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: невиконання боргових зобов’язань, суттєве зростання боргового навантаження у т.ч. внаслідок девальвації за умови збереження значного обсягу валютних зобов’язань, зниження показників ефективності діяльності, погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ДТГО «Львівська залізниця», ДТГО «Південно-Західна залізниця» та ДП «Південна залізниця», в тому числі: фінансова звітність за 2012-2014 рр. та 6 міс. 2015 року, параметри випусків облігацій, довідкова інформація про діяльність Емітентів, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Корпоративний департамент
За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua