Друк

Рейтинги ПАТ "КБ "ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА" та облігацій серії С підтверджено на рівні uaВВВ+

09.07.2013

IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ "КБ "ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА" та кредитного рейтингу іменних відсоткових облігацій серії С на рівні uaВВВ+ з прогнозом "стабільний".

Підтверджені кредитні рейтинги відображають прийнятні показники капіталізації та очікуване збільшення статутного капіталу. Проте зберігається залежність подальшого розвитку Банку від виконання взятих на себе зобов’язань перед НБУ через наявність у зобов’язаннях Банку коштів, залучених від НБУ, та уразливість до кредитних ризиків через недостатню диверсифікацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. Диверсифікація ресурсної бази Банку за основними кредиторами, без урахування коштів регулятора, та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками залишаються прийнятними. Банк демонструє високі показники ефективності діяльності.

Позитивно на кредитні рейтинги можуть вплинути: зменшення питомої ваги коштів, залучених від НБУ, у зобов’язаннях Банку, покращення диверсифікації клієнтського кредитного портфеля, подальше покращення якості активів та збереження диверсифікації ресурсної бази. Негативно на кредитні рейтинги можуть вплинути: збільшення обсягів коштів, залучених від НБУ; погіршення платоспроможності (ліквідності), зростання кредитних ризиків через зниження якості активів, що може негативно відобразитись на фінансових показниках, а також погіршення ситуації на фінансовому ринку та в економіці країни загалом.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ "КБ "ФІНАНСОВА ІНІЦІАТИВА", в тому числі: річна фінансова звітність за 2009–2012 рр. та за І квартал 2013 року, планові показники діяльності до кінця 2013 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua