Друк

Рейтинг надійності банківських вкладів ПАТ "БТА БАНК" підтверджено на рівні 5

20.08.2014
IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу надійності банківських вкладів ПАТ "БТА БАНК" на рівні 5 (відмінна надійність).

Рейтингове агентство "IBI-Rating" не виявило суттєвих претензій до роботи ПАТ "БТА БАНК". Банк дотримується всіх регулятивних вимог, свої зобов’язання перед кредиторами виконує вчасно і повному обсязі. Хоча ліквідність Банку підтримується в тому числі і за рахунок стабілізаційного кредиту, залученого від НБУ, на думку Рейтингового агентства "IBI-Rating", Банк може також розраховувати на підтримку з боку власника. Банк демонструє досить високі значення нормативів адекватності капіталу, що свідчить про високий рівень капіталізації. При цьому якість капіталу також залишається високою. Завдяки списанню за рахунок резервів суттєвого обсягу проблемних активів Банку вдалося підвищити рівень якості активів, однак все ще зберігається чутливість Банку до кредитного ризику у зв’язку зі значною залежністю Банку від фінансового стану основних позичальників. Також IBI-Rating не виключає можливе погіршення якості обслуговування кредитного портфеля під впливом девальваційних процесів, оскільки в кредитному портфелі Банку міститься значна частка валютних кредитів. Шляхом зменшення суттєвої частки міжбанківських операцій і обсягу кредиторської заборгованості Банку вдалося досягнути покращення якості ресурсної бази і підвищення диверсифікації за основними кредиторами. Однак, все ж значна частка ресурсної бази сформована коштами фізичних осіб, що в умовах нестабільної політичної та економічної ситуації в країні несе в собі ризик зниження ліквідності Банку. Діяльність Банку залишається прибутковою, однак залучення дорогих ресурсів і погіршення якості активів у ІІ половині 2013 року не дозволило Банку покращити показники ефективності діяльності.

Позитивно на кредитний рейтинг можуть вплинути: покращення якості активів і зниження залежності від фінансового стану основних позичальників, підвищення показників ефективності та збереження диверсифікації ресурсної бази за основними кредиторами. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: збільшення обсягів коштів, залучених від НБУ; погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через подальше погіршення якості активів, зниження прибутковості, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ "БТА БАНК", в тому числі: річна фінансова звітність за 2010-2013 рр. і І півріччя 2014 року, а також планові показники діяльності на ІІ півріччя 2014 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua