Друк

Рейтинг інвестиційної привабливості міста Одеси визначений на рівні invA+

20.05.2013

IBI-Rating повідомляє про визначення рейтингу інвестиційної привабливості міста Одеси на рівні invA+ (висока інвестиційна привабливість).

Визначений рейтинг інвестиційної привабливості відображає високий природно-ресурсний потенціал міста, який сформований вигідним географічним положенням та сприятливими природно-кліматичними умовами, які надають додаткові переваги та можливості для інвесторів. Місту, як і в цілому Україні, притаманне лояльне екологічне законодавство з мінімальною кількістю обмежень. Однак екологічні проблеми створюють тиск на розвиток окремих видів бізнесу і позначаються на умовах проживання, у випадку посилення можуть вплинути на реалізацію стратегічних планів розвитку.

Підтримка з боку обласної влади, а також консолідація гілок місцевої влади, високий ступінь розвитку інженерно-транспортної інфраструктури, навіть зі збереженням суттєвих показників зношеності, сприяють високим показникам економічного розвитку за наявності потенціалу для подальшого зростання в ряді секторів економіки. Місто має певні додаткові можливості на фінансовому ринку за рахунок більш високого, ніж в інших містах України, розвитку фінансових інституцій та помірного боргового навантаження на місцевий бюджет. Одночасно можливості місцевого бюджету брати спільну участь в реалізації масштабних інвестиційних проектів обмежені в силу вітчизняної специфіки. У місцевої влади відсутні суттєві важелі для надання пільг інвесторам, стратегія побудови відносин між владою та інвесторами не формалізована.

Місту притаманна гарна забезпеченість закладами охорони здоров’я, освіти та культури, а також наявність об’єктів, які відносяться до історико-культурної спадщини, частина з яких має не лише національне, але й міжнародне значення.

Позитивно на рейтинг інвестиційної привабливості можуть вплинути: вдосконалення нормативної бази та реалізація базових програм розвитку міста, підвищення офіційного рівня доходів населення, стабілізація і поступове покращення екологічної ситуації, модернізація інфраструктури. Негативно на рейтинг інвестиційної привабливості можуть вплинути: виявлення скарг з боку інвесторів на діяльність місцевої влади, погіршення показників ефективності діяльності підприємств та скорочення обсягів інвестицій, погіршення екологічної ситуації, подальший знос інфраструктури.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від Одеси, у тому числі: показники соціального та економічного розвитку, річна казначейська звітність за період 2010-2012 рр., планові показники соціального та економічного розвитку і бюджету міста, програмні матеріали, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів муніципальної сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua