Друк

Рейтинг фінансової стійкості АТ "ВСК" підтверджений на рівні ifrAA

04.10.2012

IBI-Rating повідомляє про підтвердження рейтингу фінансової стійкості АТ "ВСК" на рівні ifrAA.

Підтверджений рейтинг фінансової стійкості відображає: високу якість послуг, що надаються страховиком; надійність ключових партнерів за вихідним перестрахуванням, на яке припадає переважна частина основного бізнесу; прийнятні якість та терміни процедури врегулювання збитків разом із незначною питомою вагою резерву заявлених, але не виплачених збитків у загальних резервах; прийнятну якість активів, якими представлені страхові резерви; відсутністю боргового навантаження. Питома вага високоліквідних активів страхової компанії поступово збільшується і станом на 1 липня 2012 року майже дорівнює 50%. Обсяг страхових платежів від 10 найбільших страхувальників тривалий час перевищує 90% всіх страхових платежів, що призводить до істотного рівня залежності страховика від ключових страхувальників. Страховий портфель характеризується незбалансованістю через значну питому вагу авіаційного страхування, яке зумовлює підвищену залежність від перестрахувального захисту.

Позитивно на рейтинг фінансової стійкості можуть вплинути: збільшення капіталу страхової компанії, зниження концентрації страхового портфеля. Негативно на рейтинг фінансової стійкості мажуть вплинути: зниження платоспроможності (ліквідності) страхової компанії, а також негативні чинники розвитку страхового ринку України, що можуть негативно відобразитись на діяльності компанії та її фінансових показниках.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від АТ "ВСК", в тому числі: річна фінансова звітність за 2009-2011 рр. та за І півріччя 2012 року, планові показники діяльності на ІІ півріччя 2012 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua