Друк

Визначено кредитні рейтинги облігацій трьох українських залізниць

30.12.2014
IBI-Rating повідомляє про визначення кредитних рейтингів боргових інструментів трьох залізниць:
  • довгостроковий кредитний рейтинг відсоткових облігації ДТГО "Львівська залізниця"  серії H-L (загальний номінальний обсяг випуску – 680 млн. грн.) визначено на рівні uaА, прогноз "у розвитку";
  • довгостроковий кредитний рейтинг відсоткових облігації ДТГО "Південно-Західна залізниця" серій N, O (загальний номінальний обсяг випуску – 650 млн. грн.) визначено на рівні uaА-, прогноз "у розвитку";
  • довгостроковий кредитний рейтинг відсоткових облігацій ДП "Південна залізниця" серій H-M (загальний номінальний обсяг випуску – 890 млн. грн.) визначено на рівні uaА, прогноз "у розвитку".

Відсоткові облігації з погашенням у листопаді-грудні 2017 року випущено з метою фінансування капіталовкладень та поповнення обігових коштів. Емітенти зберігають монопольне положення у сфері залізничних перевезень. Діяльність аналізованих підприємств за підсумками 9 міс. 2014 року залишається прибутковою, рентабельність EBITDA – на рівні 18-19%. Суттєва девальвація гривні в аналізованому періоді зумовила посилення боргового навантаження залізниць, проте, зважаючи на довгостроковий характер переважної більшості боргових зобов’язань, його рівень оцінюється як прийнятний. Стримуючим фактором розвитку залізниць залишається висока залежність залізничної галузі від державного регулювання. Крім того, в силу значної зношеності рухомого складу зберігається потреба у значних обсягах капіталовкладень в його оновлення, у т.ч. за рахунок позикового капіталу.

Прогноз кредитних рейтингів «у розвитку» відображає невизначеність стосовно економічної ситуації в Україні, у т.ч. перспектив відновлення ділової активності та обсягів промислового виробництва, які безпосередньо впливають на показники діяльності транспортної системи. Крім того, триваюча девальвація гривні за значного обсягу боргових зобов’язань залізниць, номінованих в іноземній валюті, посилює валютний ризик і може позначитися на подальшому зростанні боргового навантаження Емітентів, знижуючи їхні фінансові результати. Прогноз вказує на можливість перегляду рейтингу в разі нівелювання або реалізації зазначених ризиків.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від Емітентів, в тому числі: фінансова звітність за 2011-2013 рр. та 9 міс. 2014 року, параметри випусків облігацій, довідкова інформація про діяльність Залізниць, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua