Друк

Визначено рейтинг надійності Будинку №35 мікрорайону МЖК "Інтернаціоналіст"

29.09.2014
Рейтингове агентство IBI-Rating спільно з Конфедерацією будівельників України (КБУ) присвоїло Будинку №35 мікрорайону МЖК "Інтернаціоналіст" І рівень надійності – відмінна надійність. Такий рівень відповідає найвищому показнику рейтингу за рейтинговою шкалою IBI-Rating, розробленою для житлових комплексів, та свідчить про мінімальні ризики невиконання зобов’язань Забудовника перед інвесторами за будівельним проектом. Оцінка надійності будівництва об’єкта була проведена в рамках "Рейтингу надійності житлових комплексів" - спільного всеукраїнського проекту Конфедерації будівельників України (КБУ), Рейтингового агентства IBI-Rating та Асоціації допомоги постраждалим інвесторам.

Рівень надійності ЖК був визначений на основі аналізу трьох блоків: даних про учасників проекту будівництва, характеристики самого об’єкту та фінансових показників компанії-забудовника.

Забудовником проекту виступає ПрАТ "МЖК Інтернаціоналіст" - підприємство з 23‑річним досвідом зведення об’єктів житлового та комунального призначення, а також соціально-культурної сфери. Підприємством зведено 20 об’єктів в м. Харкові та в Харківській області.

Будівельний об’єкт розташований в екологічно чистому мікрорайоні, що знаходиться на Північній Салтівці в м. Харкові, неподалік від станції метрополітену та розвиненої автотранспортної розв’язки. Поблизу будинку розташована вся необхідна соціальна та торгова інфраструктура, включаючи дитячий садочок, школу, магазини тощо. Ціни на квартири у будинку відповідають цінам, які сформувалися на ринку первинної нерухомості м. Харкова для даного сегменту житла. Покупцям надається можливість придбати житло у розстрочку - до моменту введення в експлуатацію будинку - з першим внеском від 30% вартості.

Будівництво ведеться відповідно до затвердженого графіку за наявності необхідної дозвільної документації, закінчення будівництва заплановано на червень 2015 року. Станом на початок липня 2014 року будівельні роботи профінансовано на 30%. Основний інструмент реалізації житла – цільові облігації, механізм застосування яких при передачі нерухомості чітко визначений вітчизняним законодавством. Переважно саме за рахунок залучених коштів відбувається фінансування проекту. Разом з тим не виключається можливість фінансової підтримки з боку власників.

Більш детально ознайомитися з характеристиками Будинку №35 мікрорайону МЖК "Інтернаціоналіст" та результатами проведеної оцінки можна в прикріпленому Сертифікаті або на сайті Конфедерації забудовників України.
Сертифікат

Довідково

Метою проведення рейтингування є підвищення довіри до забудовників з боку інвесторів та рівня прозорості ринку будівництва. Рівень рейтингу визначається за Методологією рейтингової оцінки надійності житлових комплексів, розробленою Рейтинговим агентством IBI-Rating, що узгоджена КБУ та Асоціацією допомоги постраждалим інвесторам.

Інформація про організаторів проекту

Конфедерація будівельників України (КБУ) – професійне об’єднання, до якого входить більше 80% крупних компаній будівельної галузі (більше 700 організацій). Має представництва в усіх областях України. Працює з 2005 року. Мета – поліпшення інвестиційного клімату в будівництві. КБУ взяла участь у розробці більше 20 законів та більше 100 інших нормативно-правових актів, що регулюють будівництво. Провела реформу в будівництві, зменшивши терміни та процедури більше ніж у 5 разів. Це підняло України в рейтингу Doing Business з 186 до 41 місця (в отриманні дозволів на будівництво).

Рейтингове агентство IBI-Rating – уповноважене рейтингове агентство, що надає послуги у сфері рейтингування та консалтингу на українському ринку з 2005 року. Агентство підтримує більше 250 рейтингів, з них понад 100 – рейтинги у будівельній сфері. Свідоцтво НКЦПФР №3 від 12.04.2010 р.

Асоціація допомоги постраждалим інвесторам – метою існування є підвищення рівня самоорганізації інвесторів для спільного ефективного відстоювання своїх прав з метою врахування їх інтересів при прийнятті рішень, зміна ставлення влади, забудовників та банків-кредиторів до проблем приватних інвесторів, вдосконалення українського законодавства.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua