Друк

Прес-конференція "Українсько-російська інтеграція в сфері рейтингування: потенціал і перспективи"

06.06.2013
5 червня 2013 року у Прес-центрі ІА "ЛІГАБізнесІнформ" відбулася прес-конференція "Українсько російська інтеграція в сфері рейтингування: потенціал і перспективи", присвячена впровадженню ефективних методів оцінки кредитоспроможності і надійності суб'єктів господарювання з метою активізації інвестиційних процесів Росії та України. У прес-конференції брали участь Григорій Перерва, директор IBI-Rating (Україна) та Віктор Четвериков, директор Національного рейтингового агентства (Росія).

Рейтингові агентства, усвідомлюючи необхідність поглиблення інтеграційних процесів між Росією та Україною та необхідність формування у інвесторів повного уявлення про інвестиційну привабливість держав пострадянського простору, виступили з ініціативою удосконалення та уніфікації стандартів, методик та методичних підходів до оцінки кредитоспроможності та надійності контрагентів, які працюють на території Росії, України та країн СНД, а також об’єктивного висвітлення результатів досліджень для нерезидентів, зацікавлених в отриманні достовірної рейтингової оцінки, яка враховує особливості місцевих економік, вирішили підписати Меморандум про співпрацю. Метою підписання Меморандуму є об’єднання зусиль для сприяння розвитку фінансових ринків Росії та України, та, в перспективі, країн СНД шляхом підвищення інформаційної відкритості, прозорості та надійності. Підписання Меморандуму дасть можливість більш тісно співпрацювати учасникам фінансових ринків Росії та України для обміну професійним досвідом та інформацією, що допоможе функціонуванню фінансових ринків обох сторін. В рамках співробітництва будуть розроблені єдині вимоги до звітів, оглядів, рейтингових шкал, що спростить порозуміння між емітентами, суб’єктами господарювання та інвесторами різних країн.


Довідка:


IBI-Rating - незалежне рейтингове агентство, яке з 2005 року надає професійні послуги в сфері рейтингування. З 2010 року має статус уповноваженого рейтингового агентства, кредитні рейтинги якого використовуються регулятором. На сьогоднішній день агентство утримує провідні позиції в сфері рейтингування, займаючи 30% ринку в сегменті обов'язкового рейтингування і 40% в сегменті додаткового рейтингування (рейтинги надійності вкладів (депозитів), інвестиційної привабливості, фінансової стійкості). Також важливим напрямом діяльності агентства є аналітичні дослідження та огляди.


Національне рейтингове агентство (НРА) - одне з провідних рейтингових агентств Росії, акредитоване Міністерством фінансів РФ. Створено в 2002 році. На сьогоднішній день рейтинги НРА використовують більше 350 компаній фінансового і нефінансового секторів. Рейтинги НРА офіційно визнані Центральним банком РФ, ФСФР, Московською біржею, Мінекономрозвитку Росії, Зовнішекономбанком, РОСНАНО, Агентством іпотечного та житлового кредитування (АІЖК) та ін. З 2011 року Національне рейтингове агентство є членом Європейської асоціації рейтингових агентств (ЕАСRA).


За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua