Друк

Постачання вугілля антрацитових марок з шахт, розташованих на територіях ДНР і ЛНР, - вимушений, але необхідний крок

03.11.2014
Рейтингове агентство IBI-Rating оцінює інформацію керівництва Мінпаливенерго про можливе відновлення постачання вугілля антрацитових марок з шахт, розташованих на територіях самопроголошених республік, як вимушений, але необхідний крок.

Зараз на складах українських ТЕС спостерігається дефіцит саме антрацитових марок вугілля, оскільки практично весь його видобуток зосереджений в Східному Донбасі. На даному виді палива працює 7 українських ТЕС, що належать як приватним власникам (ДТЕК), так і державі (Центренерго). Переналагодження електростанцій під інші марки вугілля вимагає як фінансових витрат (до 30 млн. грн. на 1 енергоблок), так і часу, тим більше що в поточних умовах призупиняти роботу ТЕС для їхнього переналагодження буде досить проблематично.

Уряд намагається покрити дефіцит вітчизняного антрациту за рахунок імпорту. Так, в кінці жовтня в Іллічівський порт прибуло перше судно з вугіллям з ПАР. Однак перевалочні потужності українських портів здатні закрити лише до 40% необхідних обсягів імпорту. Перспективи переговорів про можливий імпорт з Росії залізничним транспортом на тлі поточних міжнародних відносин залишаються досить туманними.

Таким чином, пошук компромісних рішень є необхідним в умовах, що склалися, незважаючи на ряд складнощів, що супроводжують цей процес, таких як логістика, механізми оплати і, не в останню чергу, репутаційні (політичні) ризики для держчиновників.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua