Друк

Погашення облігацій підприємств "Укрзалізниці": економіка дозволяє, політика може ускладнити

22.10.2014
На кінець жовтня поточного року заплановано погашення облігацій на суму 1,5 млрд. грн., емітентами яких є підприємства "Укрзалізниці". Мова йде про випуск цінних паперів від 2011 року, здійснений ДТГО "Південно-Західна залізниця", ДТГО "Львівська залізниця", ДП "Одеська залізниця", ДП "Південна залізниця" та ДП "Донецька залізниця", які входять до складу Державної адміністрації залізничного транспорту ("Укрзалізниці") та рейтингуються Рейтинговим агентством IBI-Rating.

На думку IBI-Rating, незважаючи на погіршення економічної ситуації в державі, підприємства володіють достатнім ресурсом, аби провести розрахунки своєчасно. Зокрема, лише на розрахункових рахунках ДТГО "Південно-Західна залізниця", ДТГО "Львівська залізниця», ДП "Одеська залізниця", ДП "Південна залізниця" станом на початок липня поточного року було понад 800 млн. грн. За даними консолідованої фінансової звітності "Укрзалізниці" за підсумками 2013 року показники покриття боргових зобов’язань знаходилися на достатньому рівні: співвідношення чистий борг/EBITDA – 1,6x, EBIT/фінансові витрати – 1,6x. При цьому близько 70% боргових зобов’язань – довгострокові.

Разом з тим існує низка політичних ризиків, які можуть негативно позначитися на своєчасності дій емітентів. Це пов’язано не лише з проведенням слідчих дій по відношенню до керівництва «Укрзалізниці», що може призвести до виникнення технічних збоїв під час проведення розрахунків. Також через загальний стан справ в регіоні проблемною залишається ситуація з ДП "Донецька залізниця". Певною запорукою погашення її боргових зобов’язання є наявність гарантії за даним випуском від інших підприємств.

Загалом політична нестабільність чинить тиск на надійність позичальників, що, зокрема, зумовило зміну прогнозу за кредитними рейтингами зі "стабільного" на "у розвитку". Проте кредитні рейтинги було збережено на високому інвестиційному рівні в категорії uaА (Позичальник або окремий борговий інструмент з рейтингом uaA характеризується високою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень кредитоспроможності означає чутливість до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов.). Кредитні рейтинги ДП "Донецька залізниця" було призупинено на прохання емітента.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua