Друк

Підтверджено кредитні рейтинги СТОВ "Дружба-Нова" і облігацій серій А, В

26.07.2013

IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу СТОВ "Дружба-Нова" на рівні uaА- та кредитного рейтингу іменних відсоткових (незабезпечених) облігацій серій А, В на рівні uaА з прогнозом рейтингів "стабільний".

Позичальник або окремий борговий інструмент з рейтингом uaA характеризується високою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень кредитоспроможності відображає чутливість до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов.

Позначення "-" вказує на проміжну категорію рейтингу відносно основної категорії. Прогноз кредитного рейтингу "стабільний" означає, що зміна кредитного рейтингу протягом року є малоймовірною.

Підтвердження довгострокових кредитних рейтингів позичальника (РП) та боргового інструменту (РБІ) СТОВ "Дружба-Нова" зумовлено збереженням ключових факторів, що відмічалися IBI-Rating раніше. Зокрема, зберігається зростаючий попит на сільськогосподарську продукцію в Україні та світі, але при цьому сільськогосподарська галузь має високу чутливість до впливу зовнішніх факторів, таких як природно-кліматичні умови, державне регулювання, ціни на паливо-мастильні матеріали та хімічні добрива.

Сучасна матеріально-технічна база та впровадження новітніх агротехнологій сприяє нарощенню обсягів виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції. В результаті за підсумками 2012 року чистий дохід СТОВ "Дружба-Нова" збільшився до 802,4 млн. грн. (+83%), показник EBITDA – 243,1 млн. грн. (+36%). Показники ефективності діяльності залишаються на високому рівні: рентабельність EBITDA – 30%, рентабельність продажів – 20%.

СТОВ "Дружба-Нова" зберігає помірну залежність від позикового капіталу та прийнятний рівень боргового навантаження.

Більш високий рейтинг відсоткових облігацій зумовлений наявністю ковенант, які розглядаються IBI-Rating як додатковий захист інтересів власників облігацій.

Позитивно на кредитні рейтинги можуть вплинути: зростання фінансової незалежності та зниження боргового навантаження, зниження галузевих ризиків та покращення макроекономічної ситуації в країні. Негативно на кредитні рейтинги можуть вплинути: зростання боргового навантаження та погіршення фінансового стану Емітента; невиконання ковенант, передбачених проспектом емісії облігаційної позики; погіршення загальноекономічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження було використано матеріали, отримані від СТОВ "Дружба-Нова", у тому числі: фінансова звітність за 2010-2012 рр. та за І квартал 2013 року, довідкова інформація про діяльність СТОВ "Дружба-Нова", інформація про випуск облігацій серій А, В, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua