Друк

Підтверджено кредитні рейтинги ПАТ "ЕК "ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО", ПАТ "ОДЕСАОБЛЕНЕРГО" та їхніх облігацій

30.04.2015
IBI-Rating повідомляє про оновлення кредитних рейтингів двох енергопостачальних компаній та їхніх боргових інструментів:
  • довгострокові кредитні рейтинги ПАТ «ЕК «ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО» і відсоткових облігацій серій А, В підтверджені на рівні uaBBB, прогноз «стабільний»;
  • довгострокові кредитні рейтинги ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» і відсоткових облігацій серії А підтверджені на рівні uaBBB-, прогноз «стабільний».

Підтвердження кредитних рейтингів відображає збереження ключових факторів, які відзначалися IBI-Rating раніше. Одними з основних акціонерів енергопостачальних компаній залишаються VS Energy International N.V. (Netherlands) та ТОВ «ВС Енерджі Інтернейшнл Україна». Природна монополія Емітентів з постачання і передачі електроенергії у відповідних регіонах забезпечує стабільність їхнього збуту. За підсумками 2014 року обсяги постачання електроенергії власним споживачам ПАТ «ЕК «ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО» та ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» знизилися на 2,8% у зв’язку зі сповільненням ділової активності у областях діяльності Емітентів на фоні погіршенням економічної ситуації країні загалом.

За рахунок підвищення відпускних тарифів чистий дохід ПАТ «ЕК «ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО» за 2014 рік збільшився на 7,3%, а ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО» - на 5%. При цьому діяльність обох компаній за підсумками року була збитковою у зв’язку з від’ємними курсовими різницями за валютними банківськими кредитами в умовах значної девальвації гривні. Зазначений процес також зумовив посилення боргового навантаження, втім його рівень на кінець 2014 року оцінюється як низький у ПАТ «ЕК «ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО» та як прийнятний у ПАТ «ОДЕСАОБЛЕНЕРГО». Емітенти зберігають потребу в значних обсягах капіталовкладень, враховуючи необхідність постійної модернізації основних засобів відповідно до законодавства України.

Позитивно на рівень кредитних рейтингів можуть вплинути: зростання фінансових результатів за одночасного покращення показників ефективності діяльності та зниження залежності від зовнішніх джерел фінансування, лібералізація енергетичного ринку України. Негативно на рівень кредитних рейтингів можуть вплинути: невиконання боргових зобов’язань, значне зростання боргового навантаження, суттєве зниження рівня розрахунків споживачів при підвищенні тарифів на електроенергію, погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від Емітентів, в тому числі: фінансова звітність за 2012-2014 рр., довідкова інформація про діяльність Емітентів, параметри випусків облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, очікування IBI‑Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua