Друк

Підтверджено кредитні рейтинги ПАТ "ЕК "ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО", ПАТ "КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО", ПАТ "ОДЕСАОБЛЕНЕРГО" та їхніх облігацій

19.09.2014
IBI-Rating повідомляє про оновлення кредитних рейтингів трьох енергопостачальних компаній та їхніх боргових інструментів:
  • довгострокові кредитні рейтинги ПАТ "ЕК "ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО" і відсоткових облігацій серій А, В підтверджені на рівні uaBBB, прогноз "стабільний";
  • довгострокові кредитні рейтинги ПАТ "КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО" і відсоткових облігацій серій А, В підтверджені на рівні uaBBB+, прогноз "стабільний";
  • довгострокові кредитні рейтинги ПАТ "ОДЕСАОБЛЕНЕРГО" і відсоткових облігацій серії А підтверджені на рівні uaBBB-, прогноз "стабільний".
Підтвердження кредитних рейтингів відображає збереження ключових факторів, які відзначалися IBI-Rating раніше. Одним з акціонерів енергопостачальних компаній залишається "VS Energy International N.V.". Природна монополія Емітентів з постачання і передачі електроенергії у відповідних регіонах забезпечує стабільність їхнього збуту. За підсумками січня-червня 2014 року ПАТ "КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО" збільшило обсяги постачання електроенергії власним споживачам, тоді як ПАТ "ЕК "ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО" та ПАТ "ОДЕСАОБЛЕНЕРГО" – знизили у зв’язку зі скороченням попиту з боку споживачів. В аналізованому періоді рівень розрахунків споживачів за електроенергію перевищив 100%, що зумовлено у т.ч. частковим погашенням заборгованості, що виникла у попередні періоди, насамперед водоканалами.

Фінансові результати аналізованих компаній за підсумками 6 міс. 2014 року були нижчими, ніж за аналогічний період попереднього року. Серед основних причин – від’ємні курсові різниці, зумовлені переоцінкою валютних кредитів в умовах значної девальвації гривні. Зазначений факт також зумовив посилення боргового навантаження, втім його рівень, зважаючи на довгостроковий характер більшості зобов’язань, оцінюється як низький. Зберігається потреба в значних обсягах капіталовкладень, враховуючи необхідність постійної модернізації основних засобів відповідно до законодавства України.

Позитивно на рівень кредитних рейтингів можуть вплинути: зростання фінансових результатів за одночасного покращення показників ефективності діяльності та зниження залежності від зовнішніх джерел фінансування, лібералізація енергетичного ринку України. Негативно на рівень кредитних рейтингів можуть вплинути: невиконання боргових зобов’язань, суттєве зниження рівня розрахунків споживачів при підвищенні тарифів на електроенергію, значне зростання боргового навантаження, погіршення політичної та загальноекономічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від Емітентів, в тому числі: фінансова звітність за 2011-2013 рр. та 6 міс. 2014 року, довідкова інформація про діяльність Емітентів, параметри випусків облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, очікування IBI‑Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua