Друк

Підтверджено кредитні рейтинги ПАТ "Банк Руский Стандарт" та облігацій серій D, Е, F, G

17.09.2014
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ "Банк Руский Стандарт" на рівні uaA- з прогнозом "у розвитку". Також Рейтинговим агентством було підтверджено кредитні рейтинги облігацій серій D, Е, F, G ПАТ "Банк Руский Стандарт" на рівні uaA+, прогнози рейтингів було змінено зі "стабільних" на "у розвитку".

Зміна прогнозів рейтингів обумовлена погіршенням політичної та економічної ситуації в країні, яке може чинити тиск на розвиток Банку.

Підтверджені рівні кредитних рейтингів обумовлені збереженням достатніх показників капіталізації Банку та наявністю забезпечення у вигляді банківських гарантій за облігаційними позиками серій D, Е, F, G ЗАО "Банк Русский Стандарт" (Росія), які рейтингуються. Також потрібно відмітити високу концентрацію коштів власника, що свідчить про наявність підтримки з його боку і важливо з огляду на роботу Банку у ризикованому сегменті споживчого кредитування в умовах погіршення ситуації на фінансовому ринку та в економіці країни. Зберігається добра диверсифікація клієнтського кредитного портфеля Банку за основними позичальниками та низький обсяг операцій у іноземній валюті, що знижує уразливість Банку до валютного ризику за наявної девальвації національної валюти. Банк демонструє інформаційну відкритість та прозорість.

Позитивно на кредитні рейтинги можуть вплинути: збільшення статутного капіталу, покращення якості клієнтського кредитного портфеля. Негативно на кредитні рейтинги можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; погіршення якості активів.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ "Банк Руский Стандарт", в тому числі: річна фінансова звітність за 2010-2013 рр. та І півріччя 2014 року, планові показники діяльності на ІІ півріччя 2014 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua