Друк

Підтверджені кредитні рейтинги чотирьох енергопостачальних компаній та їхніх боргових інструментів

12.12.2013
IBI-Rating повідомляє про оновлення кредитних рейтингів чотирьох енергопостачальних компаній та їхніх боргових інструментів:
  • довгострокові кредитні рейтинги ПАТ ’‘ЕК ’‘ЖИТОМИРОБЛЕНЕРГО’‘ і процентних облігацій серій А, В підтверджені на рівні uaBBB, прогноз ‘‘стабільний’‘;
  • довгострокові кредитні рейтинги ПАТ ‘‘КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО’‘ і процентних облігацій серій А, В підтверджені на рівні uaBBB+, прогноз ‘‘стабільний’‘;
  • довгострокові кредитні рейтинги ПАТ ‘‘ОДЕСАОБЛЕНЕРГО’‘ і процентних облігацій серії А підтверджені на рівні uaBBB-, прогноз ‘‘стабільний’‘;
  • довгострокові кредитні рейтинги ПАТ ‘‘ЕК ‘‘СЕВАСТОПОЛЬЕНЕРГО’‘ і процентних облігацій серій А, В підтверджені на рівні uaBBB, прогноз ‘‘стабільний’‘.
Підтвердження кредитних рейтингів відображає збереження в аналізованому періоді ключових факторів, які відзначалися IBI-Rating раніше. Одним з акціонерів Емітентів залишається ‘‘VS Energy International N.V.’‘. Природна монополія з постачання і передачі електроенергії у відповідних регіонах забезпечує стабільність їхнього збуту. Аналізовані компанії залишаються прибутковими, незважаючи на зниження рівня розрахунків споживачів та уповільнення темпів зростання споживання електроенергії в регіонах діяльності. Рівень боргового навантаження знижується як за рахунок поліпшення фінансових результатів, так і внаслідок скорочення обсягу чистого боргу. При цьому Емітенти зберігають вразливість до валютного ризику через наявність кредитів, отриманих в іноземній валюті. Також зберігається потреба в значних обсягах капіталовкладень, враховуючи необхідність постійної модернізації основних засобів відповідно до законодавства України.

Позитивно на рівень кредитних рейтингів можуть вплинути: зростання доходів за одночасного покращення показників ефективності діяльності та зниження залежності від зовнішніх джерел фінансування, лібералізація енергетичного ринку України. Негативно на рівень кредитних рейтингів можуть вплинути: суттєве зниження рівня розрахунків споживачів при підвищенні тарифів на електроенергію, значне зростання боргового навантаження, погіршення загальноекономічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від Емітентів, в тому числі: фінансова звітність за 9 міс. 2013 року, довідкова інформація про діяльність Емітентів, параметри випусків облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, очікування IBI-Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua