Друк

Підтверджено та виведено з Контрольного списку кредитні рейтинги ПАТ "ЕК "Севастопольенерго" та його відсоткових облігацій

23.05.2014
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів ПАТ "ЕК "Севастопольенерго" та його відсоткових облігацій серій А і В на рівні uaВВB, прогноз "негативний".

Підтвердження кредитних рейтингів відображає збереження за підсумками 2013 року ключових факторів, які зазначалися IBI-Rating раніше. Одним з акціонерів Емітента залишається "VS Energy International N.V.". Природна монополія з постачання і передачі електроенергії на території м. Севастополя забезпечує стабільність збуту. Діяльність Емітента була прибутковою (28 млн. грн. чистого прибутку за 2013 рік). Боргове навантаження знизилося до низького рівня: на кінець 2013 року співвідношення чистого боргу та показника EBITDA становило 1,1 рази. При цьому ПАТ "ЕК "Севастопольенерго" зберегло вразливість до валютного ризику через наявність кредитів, отриманих в іноземній валюті. Також зберігається потреба в значних обсягах капіталовкладень, враховуючи необхідність постійної модернізації основних засобів.

Незважаючи на збереження базових фінансових показників, виникає невизначеність щодо здатності ПАТ "ЕК "Севастопольенерго" своєчасно і в повному обсязі виконувати свої зобов’язання, що викликано зміною статусу АР Крим і м. Севастополя, та правовими змінами, що супроводжують даний процес. Зазначена ситуація зумовлює негативний прогноз рейтингів. Їхній подальший перегляд буде залежати від юридичного оформлення прозорих механізмів погашення існуючих зобов’язань контрагентів, розташованих на території АР Крим і м. Севастополя, у т.ч. ПАТ "ЕК "Севастопольенерго".

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ "ЕК "Севастопольенерго", в тому числі: фінансова звітність за 2011-2013 рр., довідкова інформація про діяльність ПАТ "ЕК "Севастопольенерго", параметри випусків облігацій серій А і В, інша необхідна внутрішня інформація, очікування IBI‑Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua