Друк

Підтверджено кредитний рейтинг СТОВ "Дружба-Нова" на рівні uaА- та кредитний рейтинг облігацій серій А, В на рівні uaА

14.01.2013

IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу СТОВ "Дружба-Нова" на рівні uaА- та кредитного рейтингу іменних відсоткових (незабезпечених) облігацій серій А, В на рівні uaА з прогнозами рейтингів "стабільний".

Позичальник або окремий борговий інструмент з рейтингом uaA характеризується високою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками або борговими інструментами. Рівень кредитоспроможності відображає чутливість до впливу несприятливих комерційних, фінансових та економічних умов.

Підтвердження довгострокових кредитних рейтингів позичальника (РП) та боргового інструменту (РБІ) СТОВ "Дружба-Нова" зумовлено збереженням ключових факторів, що відмічалися IBI-Rating раніше. Зокрема, надалі відмічається зростаючий попит на сільськогосподарську продукцію в Україні та світі, але при цьому сільськогосподарській галузі притаманна нестабільність та висока чутливість до впливу таких факторів, як: природно-кліматичні умови, державне регулювання, ціни на нафтопродукти та хімічні добрива.

Наявність власної сучасної матеріально-технічної бази, впровадження сучасних виробничих технологій та збільшення земельного банку на 30% СТОВ "Дружба-Нова" сприяло нарощуванню обсягів виробництва та реалізації сільськогосподарської продукції Компанією. Так чистий дохід від реалізації продукції СТОВ "Дружба-Нова" за підсумками 9 міс. 2012 року склав 409,1 млн. грн., показник EBITDA - 112,2 млн. грн., що відповідно в 2,3 та 1,8 разів більше, ніж за аналогічний період 2011 року, за одночасного збереження високого рівня ефективності діяльності Компанії: валова рентабельність – 38,5%, рентабельність по EBITDA – 27,4%.

Залежність від позикового капіталу СТОВ «Дружба-Нова» залишається помірною за збереження низького рівня боргового навантаження: коефіцієнт відношення чистого боргу до EBITDA – 2,1 разів, коефіцієнт обслуговування відсоткових платежів операційним грошовим потоком – 8,4 разів, коефіцієнт обслуговування короткострокового боргу з урахування відсоткових платежів по EBITDA – 1,6 разів.

Кредитний рейтинг боргового інструменту (РБІ) додатково підтримується наявністю ковенант за облігаційною позикою, що є додатковим механізмом захисту інвесторів та задекларованою підтримкою з боку власників.

На думку IBI-Rating, позитивно на кредитні рейтинги можуть вплинути: зменшення концентрації позикового капіталу та боргового навантаження, зниження галузевих ризиків та покращення макроекономічної ситуації в країні. Негативно на кредитні рейтинги можуть вплинути: зростання боргового навантаження та погіршення фінансового стану Емітента, невиконання ковенант, передбачених проспектом емісії планової облігаційної позики, погіршення загальної економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від СТОВ "Дружба-Нова", у тому числі: річна фінансова звітність за період 2009-ІІІ кв. 2012 рр., довідкова інформація про діяльність СТОВ "Дружба-Нова", інформація про випуск облігацій серій А, В, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua