Друк

Підтверджено кредитний рейтинг міста Одеси

23.05.2014
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу м. Одеси на рівні uaА-, прогноз рейтингу "позитивний".

Підтверджений рівень кредитного рейтингу м. Одеси обумовлений значенням міста як економічного центру південної частини України, а також високим рівнем бюджетної забезпеченості міста та високою диверсифікацією доходної частини бюджету міста. Також на сьогоднішній день спостерігається приріст більшості показників соціально-економічного розвитку міста на фоні їхнього загального скорочення в країні. Крім того, існує імовірність переключення частини промислового, транспортного та туристичного потоків з Криму в Одеський регіон, в т.ч. в м. Одесу. Завдяки своєчасному обслуговуванню міської радою боргових зобов'язань, а також достроковому погашенню частини запозичення рівень прямого боргового навантаження на бюджет міста наразі низький. Додатково потрібно відмітити короткостроковий характер номінованого в іноземній валюті прямого боргу міської ради. Крім того, спостерігається тенденція до зниження залежності бюджету міста від позичок з Єдиного казначейського рахунку. Необхідність здійснення значних капіталовкладень в місцеву інфраструктуру все ще має місце через високий рівень зношеності основних засобів, в тому числі житлового фонду, об’єктів інженерної та транспортної інфраструктури міста.

Позитивно на кредитний рейтинг міста можуть вплинути: сталий ріст доходної частини бюджету м. Одеси, перевищення загальноукраїнських показників соціально-економічного розвитку; зниження валютних ризиків та скорочення боргового навантаження на бюджет міста. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: погіршення показників виконання доходів бюджету, зниження ліквідності, зростання боргових зобов’язань, погіршення політичної або економічної ситуації в Україні чи регіоні та ситуації на ринку запозичень або обмеження доступу до нього у муніципальних утворень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Одеси, у тому числі: річна казначейська звітність за період 2010-2013 рр., планові показники соціального, економічного розвитку та бюджету міста, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів муніципальної сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua