Друк

Підтверджено кредитний рейтинг міста Одеси на рівні uaА-

05.06.2015

IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу м. Одеси на рівні uaА-, з підтвердженням прогнозу «стабільний».

Підтверджений рівень кредитного рейтингу м. Одеси обумовлений значенням міста як економічного центру південної частини України, збереженням більшості показників соціально-економічного розвитку та зростанням деяких з них, високим рівнем бюджетної забезпеченості міста за помірного боргового навантаження, а також високою диверсифікацією доходної частини бюджету.

Розвиток міського господарства Одеси у 2014 році знаходився під тиском ситуації, що склалася в Україні та якій притаманна політична та економічна нестабільність. За цих процесів в місті, на тлі зростання середньомісячної заробітної плати, спостерігалось скорочення середньооблікової кількості штатних працівників та зростання заборгованості із виплати заробітної плати. Проте підприємства міста збільшили обсяги реалізації промислової продукції в грошовому виражені у т.ч. числі на експорт, наростили обсяги введення в експлуатацію житла, а також капітальних та іноземних інвестицій. За результатами року надходження до бюджету були вищими за планові показники та данні попереднього року, що дозволило підтримати показник бюджетної забезпеченості на одну особу на рівні вищому за середній по Україні.

Місто продовжує співпрацювати з міжнародними фінансовими інституціями та достроково розраховуватись за кредитами, які спрямовуються на розвиток міської інфраструктури. Консолідований борг у 2014 році збільшився майже на чверть, проте прямий борг міста скоротився на 20% за рахунок дострокового погашення зчастини аборгованості за кредитом іноземного банку, через що його співвідношення до доходної частини бюджету без урахування трансфертів на 2015 рік скоротилося до 13,7%, що є прийнятним значенням.

Позитивно на кредитний рейтинг міста можуть вплинути: сталий ріст доходної частини бюджету м. Одеси, перевищення загальноукраїнських показників соціально-економічного розвитку; зниження валютних ризиків та скорочення боргового навантаження на бюджет міста. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: погіршення показників виконання доходів бюджету, зниження ліквідності, зростання боргових зобов’язань, подальше погіршення політичної або економічної ситуації в Україні чи регіоні, а також погіршення ситуації на ринку запозичень або обмеження доступу до нього у муніципальних утворень.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від міста Одеси, у тому числі: річна казначейська звітність за період 2012-2014 рр., планові показники соціально-економічного розвитку та бюджету міста, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів муніципальної сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua