Друк

Підтверджено кредитні рейтинги чотирьох енергопостачальних компаній та їхніх боргових інструментів

07.06.2013

IBI-Rating повідомляє про оновлення кредитних рейтингів чотирьох енергопостачальних компаній та їхніх боргових інструментів:

  • довгострокові кредитні рейтинги ПАТ "ЕК "Житомиробленерго" та облігацій серій А, В підтверджено на рівні uaBBB, прогноз "стабільний";
  • довгострокові кредитні рейтинги ПАТ "Кіровоградобленерго" та облігацій серій А, В підтверджено на рівні uaBBB+, прогноз "стабільний";
  • довгострокові кредитні рейтинги ПАТ "Одесаобленерго" та облігацій серії А підтверджено на рівні uaBBB-, прогноз "стабільний";
  • довгострокові кредитні рейтинги ПАТ "ЕК "Севастопольенерго" та облігацій серій А, В підтверджено на рівні uaBBB, прогноз "стабільний".

Підтвердження кредитних рейтингів ПАТ "ЕК "Житомиробленерго", ПАТ "Кіровоградобленерго", ПАТ "Одесаобленерго", ПАТ "ЕК "Севастопольенерго" та їхніх боргових інструментів відображає збереження у 2012 році та І кварталі 2013 року ключових факторів, що відмічалися IBI-Rating раніше. Одним із акціонерів енергопостачальних підприємств залишається "VS Energy International N.V.". Природна монополія з постачання та передачі електроенергії у відповідних регіонах забезпечує стабільність збуту Емітентів. Незважаючи на сповільнення темпів росту споживання електроенергії у 2012 році та зниження рівня розрахунків споживачів, діяльність енергопостачальних компаній залишається прибутковою, а боргове навантаження – низьким. При цьому підприємства вразливі до валютних ризиків в силу наявності кредитів, отриманих в іноземній валюті, тоді як валютна виручка в них відсутня. Зберігається потреба у значних обсягах капіталовкладень, враховуючи необхідність постійної модернізації основних засобів згідно з законодавством України.

Позитивно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: зростання доходів за одночасного покращення показників ефективності діяльності та зниження залежності від зовнішніх джерел фінансування, лібералізація енергетичного ринку України. Негативно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: суттєве зниження рівня розрахунків споживачів при підвищенні тарифів на електроенергію, значне зростання боргового навантаження, погіршення загальноекономічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від Емітентів, в тому числі: фінансова звітність за 2012 рік та за 3 міс. 2013 року, довідкова інформація про діяльність Емітентів, параметри випусків облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, очікування IBI-Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua