Друк

Підтверджено індивідуальний рейтинг надійності вкладів ПАТ "Перший Інвестиційний Банк"

18.06.2013

IBI-Rating повідомляє про підтвердження індивідуального рейтингу надійності вкладів ПАТ "Перший Інвестиційний Банк" на рівні 4+ (висока надійність).

Підтверджений індивідуальний рейтинг надійності вкладів Банку відображає відсутність суттєвих претензій з боку клієнтів до його роботи. Крім того, на думку IBI-Rating, Банк може розраховувати на підтримку з боку власників. Ліквідність Банку перебуває на високому рівні та покриває поточні зобов’язання, які Банк виконує вчасно. Також Банк виконує регулятивні вимоги, виконує вимоги щоденного та щомісячного резервування коштів та стабільно підтримує необхідний розмір коштів на коррахунку в НБУ. Капіталізація Банку теж перебуває на високому рівні, якість власного та регулятивного капіталу залишається доброю, оскільки вони сформовані переважно статутним капіталом. Банк постійно працює над підвищенням якості активів, повертаючи прострочену заборгованість. Однак кредитні ризики підвищуються через кредитування переважно корпоративного сектору, що обумовлює залежність Банку від фінансового стану його найбільших клієнтів. Уразливість Банку до валютного ризику підвищується внаслідок відсутності валютних доходів у позичальників, які мають кредити у вільноконвертованій валюті. Водночас, ресурсна база сформована переважно коштами приватних осіб, які є більш диверсифікованими. Діяльність Банку протягом аналізованого періоду не була прибутковою, показники ефективності діяльності залишалися на низькому рівні. Активи та пасиви Банку збалансовані за строками до погашення до 31 дня.

Позитивно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів Банку можуть вплинути: диверсифікація ресурсної бази за основними кредиторами та клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками, підвищення показників ефективності та прибуткова діяльність, реалізація стратегії розвитку Банку. Негативно на індивідуальний рейтинг надійності вкладів Банку можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення якості активів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, а також погіршення ситуації на фінансовому ринку та в економіці країни в цілому.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ "Перший Інвестиційний Банк", в тому числі: річна фінансова звітність за період 2010-2012 рр. та за І-й квартал 2013 року, планові показники діяльності до кінця 2013 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua