Друк

Кредитний рейтинг ПАТ "КРЕДИТВЕСТ БАНК" визначено на рівні uaAA

12.12.2014
IBI-Rating повідомляє про визначення кредитного рейтингу ПАТ "КРЕДИТВЕСТ БАНК" на рівні uaAA з прогнозом "стабільний".

Визначений рівень кредитного рейтингу ПАТ "КРЕДИТВЕСТ БАНК" обумовлений підтримкою з боку власників фінансової установи та збереженням високих показників капіталізації протягом всього часу існування Банку (з жовтня 2006 року). Також необхідно відмітити, що власниками Банку є група компаній Altinbaş, яка входить  до  основних інвестиційних та ділових кіл Туреччини і здійснює свою діяльність у багатьох галузях: дорогоцінні метали, енергетика, логістика, фінанси, нерухомість та освіта. Має місце чутливість Банку до кредитних ризиків через концентрацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками, проте цей ризик додатково захеджований майновими поруками власників бізнесу, більшість з яких - іноземні громадяни. Спостерігається концентрація ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками. Економічні нормативи ліквідності ПАТ "КРЕДИТВЕСТ БАНК" перевищують нормативно встановлені мінімальні значення НБУ, незважаючи на наявність розривів між активами та пасивами. Фінансова установа демонструє інформаційну відкритість та прозорість. Показники ефективності діяльності ПАТ "КРЕДИТВЕСТ БАНК" перебувають на високому рівні.

Позитивно на кредитний рейтинг можуть вплинути: зниження концентрації ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками; зниження залежності Банку від фінансового стану окремих позичальників; реалізація основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: значне зниження платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення якості активів; підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків; а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ "КРЕДИТВЕСТ БАНК", в тому числі: річна фінансова звітність за 2011–2013 рр. та 3-и квартали 2014 року, планові показники діяльності на 2015 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua