Друк

Кредитний рейтинг ПАТ ‘‘Держзембанк’‘ визначено на рівні uaA+ (попередній)

09.01.2014
IBI-Rating повідомляє про визначення кредитного рейтингу ПАТ ‘‘Держзембанк’‘ на рівні uaA+, прогноз рейтингу ‘‘стабільний’‘.

Визначений рівень кредитного рейтингу ПАТ ‘‘Держзембанк’‘ обумовлений очікуваною підтримкою з боку власника (держави в особі Кабінету міністрів України, якому належить 100% статутного капіталу Банку), політичною роллю фінансової установи, а також амбіційними задачами, які поставлені перед Банком в рамках стратегії його розвитку. Також Рейтингове агентство відмічає високі показники ліквідності ПАТ ’‘Держзембанк’‘, щоб нівелювати поточні ризики, та високі показники капіталізації. Наразі період роботи фінансової установи нетривалий. Протягом аналізованого періоду діяльність Банку не була прибутковою через спрямування значного обсягу коштів на його розвиток.

Позитивно на кредитний рейтинг можуть вплинути: більш тривалий період збереження високих показників діяльності, включаючи успішне управління ризиком ліквідності та якістю активів у негативній фазі економічного циклу, а також реалізація основних напрямів стратегії розвитку Банку. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: зниження платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення якості активів, зниження показників ефективності діяльності, а також погіршення ситуації на фінансовому ринку та в економіці країни загалом.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ ‘‘Держзембанк’‘, в тому числі: фінансова звітність за липень-листопад 2013 року, планові показники діяльності на 2014 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua