Друк

Опубліковано "Огляд ринку лікарських препаратів України"

31.01.2013

IBI-Rating опублікувало "Огляд ринку лікарських препаратів України", з повною версією якого можна ознайомитися на сайті в розділі Аналітика.

В огляді IBI-Rating опублікувало дані дослідження поточного стану виробництва, оптової та роздрібної торгівлі, обсяги експорту та імпорту, а також перспективи розвитку ринку лікарських препаратів України. Український ринок лікарських препаратів характеризується високою рентабельністю, значною ємністю і потенціалом зростання, проте низька платоспроможність переважної більшості споживачів в Україні стримує розвиток цієї галузі.

За оцінками аналітиків IBI-Rating товарообіг фармацевтичної продукції у 2012 році перевищив 3 млрд. дол. США. Третину вироблених в Україні лікарських препаратів було експортовано, при цьому обсяг експорту лікарських засобів поступово збільшується, та за підсумками 2012 року склав 13,8 тис. тонн загальною вартістю 212,6 млн. дол. США. За прогнозами IBI-Rating, обсяги виробництва лікарських засобів у 2013 році продовжуватимуть зростати як за рахунок збільшення внутрішнього споживання, так і за рахунок зовнішніх ринків. Введення з 2013 року заборони на імпорт лікарських засобів (крім активних фармацевтичних інгредієнтів) без підтвердження сертифіката відповідності GMP або висновків про відповідність GMP, виданих Держлікслужбою України, має знизити імпорт низькоякісних препаратів, однак це не призведе до істотних негативних наслідків для загального обсягу імпорту.

Надалі IBI-Rating очікує на активізацію виробників та дистриб'юторів лікарських препаратів на фінансовому ринку. Ринок лікарських препаратів є висококонкурентним, що вимагає від учасників ринку пошуку нових шляхів розвитку та залучення капіталу. Частина компаній залучає кошти через публічні облігаційні запозичення. Успішний досвід залучення облігацій мають ТОВ "Обласна аптечна холдингова компанія" та ПАТ "Київмедпрепарат". На сьогоднішній день на ринку представлено лише випуски облігацій ПАТ НВЦ "Борщагівський ХФЗ" та СП ТОВ "Оптіма-Фарм, ЛТД".

Відділ рейтингів корпоративної сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua