Друк

Оновлено кредитні рейтинги ПАТ "КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО" та його облігацій

23.09.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження довгострокових кредитних рейтингів ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» та його відсоткових облігацій серій А, В на рівні uaBBB зі зміною прогнозу зі «стабільний» на «негативний».

Одним з акціонерів ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» залишається компанія VS Energy International N.V. (Netherlands), яка, з великою ймовірністю, зможе надати підтримку Емітенту у разі виникнення такої необхідності. Природна монополія Емітента з постачання і передачі електроенергії на території Кіровоградській області забезпечує стабільність збуту. Зберігається потреба в значних обсягах капіталовкладень, враховуючи необхідність постійної модернізації основних засобів відповідно до законодавства України.

За результатами 6 міс. 2015 року обсяг передачі та постачання електроенергії мережами ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» зменшився внаслідок економічного спаду, проте за рахунок підвищення відпускних тарифів, чистий дохід Емітента збільшився на 18,3% – до 647,5 млн. грн.

Суттєва девальвація гривні в аналізованому періоді зумовила переоцінку зобов’язань за валютним кредитом Емітента, що посилило боргове навантаження та стало однією з причин збитковості діяльності ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» за результатами 6 міс. 2015 року. У зв’язку з цим прогноз кредитних рейтингів було змінено на «негативний», що вказує на можливість зниження рейтингів при збереженні негативних тенденцій і реалізації поточних ризиків.

Позитивно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: покращення фінансових результатів за одночасного зростання показників ефективності діяльності та зниження боргового навантаження, лібералізація енергетичного ринку України. Негативно на рівень кредитних рейтингів може вплинути: невиконання боргових зобов’язань, значне зростання боргового навантаження, суттєве зниження рівня розрахунків споживачів при підвищенні тарифів на електроенергію, погіршення політичної та загальноекономічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО», в тому числі: річна фінансова звітність за 2012-2014 рр. та 6 міс. 2015 року, довідкова інформація про діяльність ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО», параметри випусків облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, очікування Рейтингового агентства «IBI Rating», а також інформація з відкритих джерел, яку рейтингове агентство вважає достовірною.

Департамент рейтингів корпоративної сфери.
За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua