Друк

Огляд ринку житлової нерухомості м. Києва: тенденції та перспективи

18.03.2013

IBI-Rating опублікувало "Огляд ринку житлової нерухомості м. Києва: тенденції та перспективи". Дослідження ринку будівництва проводились на основі даних останніх трьох років і включають як ретроспективну оцінку, так і прогнози на 2013 р.

Збереження стабільного інтересу до житлової нерухомості в столиці робить цей ринок найбільш привабливим для будівельних компаній. Вже другий рік поспіль тут вводиться в експлуатацію понад 1,5 млн. кв. м житла. Проте варто зазначити, що ця позитивна динаміка певною мірою обумовлена узаконенням самочинної забудови, тому на такий приріст в найближчі роки розраховувати не слід.

Найбільший попит з боку населення зберігається на житло економкласу (як на первинному, так і на вторинному ринку нерухомості). Вже в 2012 р. чітко прослідковується вплив попиту на пропозицію – збільшується кількість об’єктів економкласу за скорочення пропозиції бізнес- та елітної нерухомості. В 2012 р. ціни в доларовому еквіваленті дещо знизилися порівняно з 2011 та 2010 рр. в усіх сегментах ринку; зниження квадратного метру житла економкласу було найменшим.

В 2013 р. очікується збереження активності забудовників, на що опосередковано вказує зростання більш ніж у 2 рази (до 72 млн. грн.) капіталовкладень у підготовку земельних ділянок під будівництво. Попит і пропозиція зосередяться на нерухомості економкласу, що може призвести до подальшого зниження інтересу до житла середнього та вищого цінового сегменту, а також вторинного ринку нерухомості, представленого об’єктами в непрестижних районах міста. Рейтингове агентство не виключає деяке зниження цін на квартири, в тому числі економкласу, яке буде досягнуто, в першу чергу, завдяки зменшенню загальної площі житла та впровадженню сучасних технологій і будівельних матеріалів.

З боку покупців посилиться інтерес до забудовників, які впроваджують програми лояльності для інвесторів, дотримуються вказаних термінів будівництва та мають більш вигідну цінову пропозицію. Перевага буде на боці крупних будівельних компаній, репутація і можливості яких дозволяють пропонувати більш вигідні умови для населення. Рейтингова оцінка, здійснена IBI-Rating за рядом інвестиційних проектів, які реалізуються в сфері будівництва житла, свідчить, що кредитоспроможність таких забудовників є достатньою порівняно із іншими українськими компаніями, але зберігається залежність від впливу несприятливих комерційних, економічних та фінансових умов.

З повною версією огляду можна ознайомитися в розділі Аналітика на сайті www.ibi.com.ua.

Відділ рейтингів корпоративної сфери

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua