Друк

Одеська міськрада достроково розрахувалася за гривневими зовнішніми запозиченнями за 2014 рік, що підтверджує її високий кредитний рейтинг

19.02.2014
Рейтингове агентство IBI-Rating інформує, що Одеська міська рада здійснила дострокове погашення гривневої частини кредиту в сумі 49,68 млн. грн., залученого від ЕРСТЕ ГРУП БАНК АГ та ПАТ "ФІДОБАНК". Подібні дії є підтвердженням високої рейтингової оцінки кредитоспроможності міської влади: кредитний рейтинг міста встановлено на рівні uaA-, прогноз "позитивний". Нагадаємо, що кредитний рейтинг категорії А визначається позичальникові, що характеризується високою кредитоспроможністю порівняно з іншими українськими позичальниками.

На думку Рейтингового агентства, дострокове проведення розрахунків за кредитом здійснено в рамках реалізованої міською владою політики управління боргом. Основна мета подібних дій - знизити боргове навантаження на міський бюджет, вивільнивши тим самим частину коштів на інші витрати. Зокрема, погашення гривневої частини кредиту в сумі 49,68 млн. грн. дозволило зекономити бюджетні кошти в сумі 4,7 млн. грн., які в іншому випадку були б спрямовані на погашення відсотків.

Подібні дії міська влада здійснила і в I півріччі 2013 року, коли Одеса також провела дострокове погашення частини зовнішнього запозичення. На той момент містом було виплачено 5 млн. швейцарських франків і 41,2 млн. грн., що зекономило бюджету міста кошти на суму 3,8 млн. грн.

Рейтингове агентство IBI-Rating вважає подібні дії Одеської міськради важливим сигналом для інвесторів, особливо в умовах економічної та політичної нестабільності. Зниження боргового навантаження буде враховано при проведенні планового оновлення кредитного рейтингу міста. Позитивний прогноз за існуючим кредитним рейтингом вказує на можливість його перегляду в разі підтвердження очікувань Рейтингового агентства про подальшу реалізацію міської політики у сфері управління боргом, виконання річного бюджету, успішної реалізації планів соціально-економічного розвитку та поліпшення економічної ситуації в Україні.

Відділ рейтингів муніципальної сфери.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua