Друк

Чергове припинення будівництва житлових комплексів у Києві знижує довіру до ринку новобудов

29.01.2015
Призупинення будівництва чотирьох житлових комплексів у м. Києві (ЖК "Перлина Троєщини", ЖК "Сосновий бір", "Східна брама", ЖК "Мозаїка") через відсутність дозвільних документів зайвий раз свідчить про присутність на ринку значної кількості недобросовісних забудовників та високі ризики, пов‘язані із інвестуванням у житло, яке ними зводиться. Призупинені об‘єкти мають високий ступінь будівельної готовності та продажу помешкань, що свідчить про певний прошарок інвесторів, які при виборі об‘єкту інвестування досі орієнтуються тільки на ціну, а не на надійність забудовника.

Відокремлення недобросовісних забудовників від тих, хто сумлінно виконують свої зобов’язання перед інвесторами, і є одним з ключових завдань рейтингового агентства ІВІ-Rating. З початку 2014 року нами спільно з Конфедерацією будівельників України та Всеукраїнською громадською організацією "Асоціація допомоги постраждалим інвесторам" реалізується всеукраїнський проект оцінки надійності житлових комплексів і визначення їхнього відповідного Рейтингу.

Рейтинг надійності житлових комплексів передбачає проведення незалежної експертизи діяльності забудовника, його фінансового стану, наявності необхідної дозвільної документації та ступеню готовності будівництва, відповідності задекларованих планів фактичним графікам, вивчення попередньої історії забудовника та генерального підрядника. Отримані дані зводяться в єдиний документ – паспорт житлового комплексу, - який є публічним і дозволяє інвестору мати орієнтир щодо ризиків, пов‘язаних з інвестуванням у будівництво житла.

На сьогоднішній день рейтинг надійності житлових комплексів виступає чи не єдиним публічним орієнтиром оцінки інвестиційної привабливості того чи іншого житлового комплексу, яка визначається фахівцями. Тому вже сама участь у проекті свідчить про відкритість забудовника та його добросовісні наміри. Процедуру присвоєння рейтингу надійності житлового комплексу вже пройшли ряд провідних будівельних підприємств України.

На думку IBI-Rating, наявність рейтингової оцінки у житлового комплексу є важливим фактором надійності проекту. Це свідчення відкритості та прозорості самого забудовника, а також можливість інвестора спостерігати за динамікою житлового проекту протягом всього періоду його зведення.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua