Друк

Оновлено кредитні рейтинги ПАТ "КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО" та його облігацій

29.04.2015
IBI-Rating повідомляє про оновлення довгострокових кредитних рейтингів  ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» та його відсоткових облігацій серій А, В, за результатами якого вони були знижені з рівня uaBBB+ до рівня uaBBB, прогноз «стабільний».

Зниження кредитних рейтингів зумовлене зростанням боргового навантаження Емітента до високого рівня внаслідок переоцінки зобов’язань за валютним банківським кредитом в умовах суттєвої девальвації гривні. Значні від’ємні курсові різниці також зумовили збитковість діяльності ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» за підсумками 2014 року, незважаючи на збільшення обсягу чистого доходу в результаті підвищення тарифів.

Одним з акціонерів Емітента залишається VS Energy International N.V. (Netherlands). Природна монополія ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО» з постачання і передачі електроенергії у Кіровоградській області забезпечує стабільність його збуту. За підсумками 2014 року підприємство збільшило обсяги постачання електроенергії власним споживачам на 0,3%. Зберігається потреба в значних обсягах капіталовкладень, враховуючи необхідність постійної модернізації основних засобів відповідно до законодавства України.

Позитивно на рівень кредитних рейтингів можуть вплинути: зростання фінансових результатів за одночасного покращення показників ефективності діяльності та зниження залежності від зовнішніх джерел фінансування, лібералізація енергетичного ринку України. Негативно на рівень кредитних рейтингів можуть вплинути: невиконання боргових зобов’язань, значне зростання боргового навантаження, суттєве зниження рівня розрахунків споживачів при підвищенні тарифів на електроенергію, погіршення політичної та загальноекономічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ «КІРОВОГРАДОБЛЕНЕРГО», в тому числі: фінансова звітність за 2012-2014 рр., довідкова інформація про діяльність підприємства, параметри випусків облігацій, інша необхідна внутрішня інформація, очікування IBI‑Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua