Друк

Про ситуацію з кредитним рейтингом міста Одеси, або Місто за область не відповідає

05.09.2014
В останні кілька тижнів у пресі була поширена новина про те, що міжнародне агентство Fitch знизило кредитний рейтинг Одеської області до рівня ССС (переддефолтний стан). На жаль, цілий ряд видань допустили неточність, "привласнивши" даний рейтинг місту Одесі. При публікації новин на економічну тематику подібні помилки трапляються досить часто і викликають почуття жалю з приводу того, що ньюсмейкери не бачать відмінностей в подібних подіях.

Хочеться звернути увагу на декілька важливих моментів. По-перше, кредитні рейтинги міста та області можуть досить серйозно різнитися. Відмінності будуть тим більшими, чим істотніше диспропорція між рівнем розвитку міста та регіону. При цьому, як показує практика, рейтинг обласного центру буде, як правило, вище, ніж рейтинг області, через більш високий ступінь його розвитку і можливостей для інвестиційної діяльності.

По-друге, кредитні рейтинги виставляються за національною і за міжнародною рейтинговою шкалою. "При розрахунку за міжнародною шкалою враховується ризик країни, за національною - ні. Як наслідок, зниження кредитного рейтингу країни тягне за собою зниження кредитного рейтингу регіону (міста), розташованого на її території. Саме така ситуація мала місце в Україні, коли слідом за кредитним рейтингом України були знижені кредитні рейтинги цілої низки міст і областей, в т.ч. Одеської. Причини зниження, вважаю, пояснювати не варто: країна перебуває в стані війни, і це негативно впливає на надійність і кредитоспроможність її суб'єктів", - говорить директор рейтингового агентства IBI-Rating Григорій Перерва.

І по-третє, кредитні рейтинги міста Одеси за національною шкалою залишаються незмінними. Зокрема, рейтингове агентство IBI-Rating підтримує кредитний рейтинг міста на рівні А-, що відповідає високому інвестиційному рівню. І причин для такої оцінки достатньо: дані про розвиток міської економіки і виконання бюджету, про наявність у міста достатніх авуарів, помірне боргове навантаження і рівномірний графік проведення боргових виплат. Ці та інші чинники, які відображені в звіті рейтингового агентства, дозволяють зберігати зазначену оцінку незмінною. Додатково необхідно проінформувати, що на початку жовтня рейтингове агентство IBI-Rating планує провести планове оновлення кредитного рейтингу міста, результати якого будуть надані у відкритому доступі.

Відділ рейтингів муніципальної сфери.

За додатковою інформацією звертайтеся:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua