Друк

Кредитування реального сектору: найближчі перспективи і довгостроковий прогноз

14.11.2013
8 листопада в прес-центрі інформаційного агентства ‘‘Українські новини’‘ пройшов круглий стіл на тему ‘‘Кредитування реального сектора: найближчі перспективи і довгостроковий прогноз’‘, в якому брав участь начальник відділу стратегічного розвитку IBI-Rating Ігор Андрусик. В обговоренні тем круглого столу також брали участь представники НБУ, Укргазбанку, Альфа-банку, Першого Українського Міжнародного Банку, Банку ‘‘Контракт’‘, Банку ‘‘Надра’‘, представники рейтингового агентства ‘‘Кредит-Рейтинг’‘.

Учасники круглого столу обговорювали, в першу чергу, можливість зниження ставок за кредитами для бізнесу в наступному році. Експерти відзначили існуючу тенденцію переорієнтації національної банківської системи на кредитування реального сектора економіки. За даними НБУ, за останні 10 місяців поточного року обсяг кредитування економіки досяг 51 млрд. грн., при цьому обсяг споживчого кредитування - в 10 разів менше. За прогнозами експертів очікується зростання обсягів кредитування до кінця року ще на 10%.

На сьогоднішній день, за рахунок вжитих НБУ заходів, середньозважена ставка за кредитами реальному сектору економіки України становить 14,3%. У своєму виступі в ході круглого столу Ігор Андрусик висловив думку, що подальшого зниження кредитних ставок слід очікувати в разі, якщо уряд додатково спрямує свої зусилля на пожвавлення економіки країни загалом. Це дозволить знизити ризики для позичальників, що впливають на рівень ставок.