Друк

Кредитний рейтинг Публічного акціонерного товариства "Дружківський завод металевих виробів" знижено до рівня uaBBB+

18.03.2015
IBI-Rating повідомляє про зниження довгострокового кредитного рейтингу Публічного акціонерного товариства "Дружківський завод металевих виробів" (ПАТ "ДРЗМВ") з рівня uaA+ до рівня uaBBB+, прогноз змінено з "у розвитку" на "стабільний". Кредитний рейтинг також було виведено з Контрольного списку рейтингів.

Дана рейтингова дія зумовлена погіршенням економічної ситуації в країні, а також ризиком подальшого ускладнення торговельних відносин між Україною та Росією, на яку припадає значна питома вага як поставок металопрокату, так і збуту ПАТ "ДРЗМВ". Виключення з Контрольного списку рейтингів зумовлене припиненням активних бойових дій у окремих районах Донецької області, що межують з місцезнаходженням виробничих потужностей ПАТ "ДРЗМВ".

ПАТ "ДРЗМВ" утримує провідні позиції на вітчизняному ринку виробництва кріпильних металевих виробів. За результатами 2014 року обсяги виробництва та реалізації у натуральному вимірі були нижчими, порівняно з попереднім роком, на 17% та 7% відповідно. Це зниження викликане насамперед скороченням попиту на залізничні кріпильні вироби, що в свою чергу обумовлено зменшенням інвестицій залізничних підприємств у оновлення основних засобів. За підсумками 2014 року понад 62% від загального обсягу реалізації припало на експорт. ПАТ "ДРЗМВ" активно працює над розширенням закордонних ринків збуту, задля чого проводить оновлення виробничого обладнання, що дозволяє виробляти продукцію відповідно до міжнародних стандартів якості. Частка експорту до країн ЄС у 2014 році суттєво зросла, проте все ще залишається незначною.

Чистий дохід ПАТ "ДРЗМВ" за 2014 рік збільшився на 9%, до  430,5 млн. грн., проте решта фінансових результатів були нижчими. Діяльність підприємства (у т.ч. операційна діяльність) за підсумками року була збитковою, обсяг чистого збитку склав 16,5 млн. грн. Отримані збитки значною мірою обумовлені від’ємними курсовими різницями, які виникли внаслідок значної девальвації гривні. Водночас, внаслідок переоцінки зросли валютні зобов’язання ПАТ "ДРЗМВ" за поставлене обладнання, а також позабалансові валютні зобов’язання.

Позитивно на рівень кредитного рейтингу ПАТ "ДРЗМВ" можуть вплинути: зростання фінансових результатів за одночасного підвищення показників ефективності діяльності, зниження операційних ризиків шляхом диверсифікації джерел сировини та розширення ринків збуту. Негативно на рівень кредитного рейтингу можуть вплинути: посилення митних бар’єрів на основних закордонних ринках збуту, зниження показників ефективності діяльності та зростання боргового навантаження.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ "ДРЗМВ", в тому числі: фінансова звітність за 2012-2014 рр., довідкова інформація про діяльність підприємства, інша необхідна внутрішня інформація, очікування IBI-Rating, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua