Друк

Кредитний рейтинг ПАТ "ПРОФІН БАНК" підтверджено на рівні uaBBB

23.06.2014
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ "ПРОФІН БАНК" на рівні uaВВВ з прогнозом "у розвитку" та збереженням у Контрольному списку.

Підтвердження рівня кредитного рейтингу ПАТ "ПРОФІН БАНК" обумовлене збереження високих показників капіталізації Банку. Разом з тим зберігається чутливість фінансово-кредитної установи до кредитних ризиків через виключну концентрацію клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. Рейтингове агентство відмічає наявність значної концентрації ресурсної бази за основними кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками. Уразливість Банку до валютного ризику знижується завдяки низькому обсягу валютних активів та зобов’язань. Протягом аналізованого періоду показники ефективності діяльності Банку перебувають на низькому рівні.

Позитивно на кредитний рейтинг можуть вплинути: диверсифікація ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками; зниження залежності Банку від фінансового стану окремих позичальників,підвищення ефективності діяльності; успішне виконання стратегічного плану розвитку. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через подальше погіршення якості активів, підвищення уразливості Банку до ринкових ризиків, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ "ПРОФІН БАНК", в тому числі: річна фінансова звітність за 2010–2013 рр. та за І квартал 2014 року, планові показники діяльності на 2014 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press@ibi.com.ua