Друк

Кредитний рейтинг ПАТ ’‘БАНК ’‘СОФІЙСЬКИЙ’‘ підвищений до рівня uaBBB+

30.12.2013
IBI-Rating повідомляє про підвищення кредитного рейтингу ПАТ ’‘БАНК ’‘СОФІЙСЬКИЙ’‘ до рівня uaВВВ+, прогноз рейтингу ‘‘стабільний’‘.

Підвищення рівня кредитного рейтингу Банку обґрунтоване покращенням ринкових позицій Банку, а також розширенням складу акціонерів, що, на думку Рейтингового агентства, може позитивно вплинути на фінансову стійкість ПАТ ’‘БАНК ’‘СОФІЙСЬКИЙ’‘.

Також IBI-Rating відмічає збереження високих показників капіталізації Банку та значної концентрації клієнтського кредитного портфеля за основними позичальниками. Зберігається високий рівень концентрації ресурсної бази за основними вкладниками. Разом з тим потрібно відмітити відсутність у Банку проблемної заборгованості. Невисокі показники ефективності діяльності Банку обумовлені спрямуванням витрат на страхування з метою знизити фінансові ризики. Банк поступово виконує свої стратегічні завдання, продовжуючи розвиток власної регіональної мережі, запроваджує випуск банківських платіжних карток та послуги, пов’язані з їхнім обслуговуванням.

Позитивно на кредитний рейтинг можуть вплинути: диверсифікація ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками; зниження залежності Банку від фінансового стану окремих позичальників, успішне виконання стратегічного плану розвитку. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: зниження платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення якості активів, подальше зниження показників ефективності діяльності, а також погіршення ситуації на фінансовому ринку та в економіці країни загалом.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ ’‘БАНК ’‘СОФІЙСЬКИЙ’‘, в тому числі: річна фінансова звітність за 2012 рік та за 3-и квартали 2013 року, планові показники діяльності на 2014 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua