Друк

Кредитний рейтинг ПАТ "Банк Руский Стандарт" підтверджено на рівні uaА-, кредитний рейтинг облігацій серій D, Е, F, G - на рівні uaA+

08.04.2014
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ "Банк Руский Стандарт" на рівні uaA-, прогноз змінено з "позитивний" на "у розвитку". Також Рейтинговим агентством було підтверджено кредитний рейтинг облігацій серій D, Е, F, G на рівні uaA+ з прогнозом "стабільний".

Зміна прогнозу рейтингу позичальника з "позитивний" на "у розвитку" обумовлена невизначеною ситуацією в економічній та політичній сфері держави, яка може чинити тиск на розвиток Банку, а також зменшує ймовірність позитивних очікувань.

Підтверджені рівні кредитних рейтингів обумовлені збереженням прийнятних показників капіталізації Банку та наявністю забезпечення у вигляді банківських гарантій за облігаційними позиками серій D, Е, F, G ЗАО "Банк Русский Стандарт" (Росія), які рейтингуються. Також потрібно відмітити високу концентрацію коштів акціонера, що свідчить про наявність підтримки з боку власника і важливо з огляду на роботу Банку у ризикованому сегменті споживчого кредитування в умовах погіршення ситуації на фінансовому ринку та в економіці країни. Зберігається добра диверсифікація клієнтського кредитного портфеля Банку за основними позичальниками та низький обсяг операцій у іноземній валюті, що знижує уразливість Банку до валютного ризику за наявної девальвації національної валюти. Банк демонструє інформаційну відкритість та прозорість.

Позитивно на кредитні рейтинги можуть вплинути: збільшення статутного капіталу, покращення якості клієнтського кредитного портфеля. Негативно на кредитні рейтинги можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; погіршення якості активів, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ "Банк Руский Стандарт", в тому числі: річна фінансова звітність за 2010-2013 рр., планові показники діяльності на 2014 рік, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua