Друк

Кредитний рейтинг ПАТ "АЛЬПАРІ БАНК" підтверджено на рівні uaBBB-

14.10.2014
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу ПАТ "АЛЬПАРІ БАНК" на рівні uaВВВ- з прогнозом "стабільний".

Підтверджений рівень кредитного рейтингу ПАТ "АЛЬПАРІ БАНК" обґрунтований збереженням високих показників капіталізації Банку. Має місце концентрація ресурсної бази та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками. Зберігається чутливість Банку до кредитного ризику. Значний обсяг портфеля цінних паперів та наявність концентрації за основними емітентами підвищують ринкові ризики. Також спостерігається невисока питома вага високоліквідних активів у структурі активів. Додатково потрібно відмітити незначний розвиток власної регіональної мережі та карткового бізнесу ПАТ "АЛЬПАРІ БАНК", а також інформаційну відкритість та прозорість фінансової установи.

Позитивно на кредитний рейтинг можуть вплинути: диверсифікація ресурсної бази за кредиторами та клієнтського депозитного портфеля за основними вкладниками, зниження залежності Банку від фінансового стану окремих позичальників за збереження його доброї якості; зниження обсягу та концентрації портфеля цінних паперів за емітентами. Негативно на кредитний рейтинг можуть вплинути: погіршення платоспроможності (ліквідності) Банку; зростання кредитних ризиків через погіршення обслуговування наданих кредитів, зниження якості портфеля цінних паперів, а також погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від ПАТ "АЛЬПАРІ БАНК", в тому числі: річна фінансова звітність за 2013 рік та І півріччя 2014 року, планові показники діяльності на ІІ півріччя 2014 року, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.

Відділ рейтингів фінансової сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
Анна Іваницька
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua