Друк

Кредитний рейтинг облігацій СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» серії A підтверджено на рівні uaBBB

01.07.2015
IBI-Rating повідомляє про підтвердження кредитного рейтингу іменних відсоткових незабезпечених облігацій СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» серії А на рівні uaВВВ, прогноз «стабільний».

СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» зберігає залежність від державного регулювання, оскільки діяльність з оптової торгівлі лікарськими засобами та їхнього імпорту підлягає ліцензуванню. Розвинена мережа власних аптечних складів, а також співпраця як з українськими, так і з закордонними виробниками дозволяє утримувати провідні позиції на вітчизняному ринку дистрибуції лікарських засобів. Так, СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» протягом кількох останніх років є другим дистриб’ютором за обсягом поставок лікарських засобів у аптечні мережі України.

Зниження купівельної спроможності населення в умовах девальвації гривні зумовило скорочення обсягів реалізації лікарських засобів СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» у натуральному вимірі за підсумками січня-березня 2015 року. Значний обсяг операцій імпорту лікарських засобів та наявність боргових зобов’язань в іноземній валюті роблять Емітента чутливим до можливих змін митного регулювання та коливань валютних курсів. Діяльність СП «Оптіма-Фарм, ЛТД» була прибутковою за результатами як 2014 року, так і 3 міс. 2015 року – чистий прибуток склав 565,4 млн. грн. та 109,9 млн. грн. відповідно. Зростання фінансових результатів позитивно позначилося на рівні боргового навантаження. 

Позитивно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: зростання фінансових результатів за одночасного покращення показників ефективності діяльності, зниження залежності від позикового капіталу та боргового навантаження, інформаційна відкритість. Негативно на рівень кредитного рейтингу може вплинути: суттєве зростання боргового навантаження та погіршення фінансового стану, погіршення політичної та економічної ситуації в країні.

Для проведення аналітичного дослідження були використані матеріали, отримані від СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», в тому числі: фінансова звітність за 2012-2014 рр. та 3 міс. 2015 року, довідкова інформація про діяльність СП «Оптіма-Фарм, ЛТД», інформація про випуск облігацій серії А, інша необхідна внутрішня інформація, а також інформація з відкритих джерел, яку Рейтингове агентство вважає достовірною.
Відділ рейтингів корпоративної сфери.

За додатковою інформацією звертайтесь:
Прес-служба IBI-Rating
(044) 362-90-84
press(at)ibi.com.ua